Çitaku takohet me sekretarin amerikan të shtetit Rex Tillerson (Foto)

Çitaku takohet me sekretarin amerikan të shtetit Rex Tillerson (Foto)

Gjilani inauguron çerdhen më të madhe në rajon, kosto afro 400 mijë euro
Reuters: Krijimi i qeverisë mund të marrë kohë

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku është takuar me sekretarin amerikan të shtetit, Rex Tillerson.

Këtë e ka bërë të ditur vetë zonja Çitaku përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, ku ka thënë se Kosova është e nderuar që ka mike dhe aleate Amerikën.

‘Mbrëmje e mrekullueshme në Departamentin e Shtetit duke festuar #independenceday. Isha e nderuar për një bisedë të shkurtër me sekretarin Tillerson’, ka shkruar ajo në Facebook.

COMMENTS