Cilat ekipe vazhdojnë në Ligën e Kampionëve e cilat në Ligën e Evropës

Cilat ekipe vazhdojnë në Ligën e Kampionëve e cilat në Ligën e Evropës

Gjilani mposhtë Dritën në derbin më të madh kosovar.
Tragjedi në stadium, vdesin 17 tifozë (Video)

Pasi kanë përfunduar të gjitha ndeshjet, janë mësuar 16 ekipe që do të vazhdojnë tutje në këtë garë dhe 8 emrat e ekipeve që do të vazhdojnë në Ligën e Evropës.

Ekipet që janë kualifikuar tutje në “Champions” janë:

Grupi A

Arsenali
PSG

Grupi B

Napoli
Benfica

Grupi C

Barcelona
Manchester City

Grupi D

Atletico Madrid
Bayern

Grupi E

Monaco
Bayer Leverkusen

Grupi F

Dortmund
Real Madrid

Grupi G

Leicester
Porto

Grupi H

Juventus
Sevilla

Në Ligën e Evropës vazhdojnë Ludogorets, Beshiktas, Borussia Monchengladbach, Rostov, Tottenham, Legia, Coppenhagen, Lyon.

Në shtëpi mbesin Baseli, Dynamo Kievi, Celticu, PSV, CSKA Moska, Sportingu, Club Brugge, Dinamo Zagreb.

COMMENTS