Chelsea rikthehet, kandidat seriozë për titull në Angli (Foto/Video)

Chelsea arriti ta shënoi një fitore të madhe në udhtim tek Manchester City. Ndeshja filloi me një minutë heshtje për tragjedinë që i ndodhi skuadrës b

Chelsea arriti ta shënoi një fitore të madhe në udhtim tek Manchester City. Ndeshja filloi me një minutë heshtje për tragjedinë që i ndodhi skuadrës braziliane Chapecoense.

Në pjesën e parë skuadra londineze ishte në disavantazh 1-0, mirëpo riktheu gjithçka në 45 minutat e fundit duke shënuar 3 gola për fitoren 1-3.

goli 1city

Mbrojtësi serb Aleksandër Kolarov në zonë ndërsa Gary Cahill në tentim për ta larguar topin e dërgoi në rrjetë duke kaluar Cityn në epërsi.
Por trajneri italian i Chelseat, Antonio Conte u tregua i madh në zëvendësime, largoi nga loja Pedro Rodriguezin për ta futur në fushë brazilianin Willian, ish-kampionët e Anglisë arritën ta barazonin rezultatin në minutën e 60-të, falë bashkëveprimit mes Cesc Fabregas me Diego Costan ku ky i fundit e mposhti portierin Bravo për 1-1.

1-1goli

Vetëm pas 10 minutave, Diego Costa që asistoi bukur te mesfushori brazilian Willian shënoi pa ndonjë problem për 1-2.
City deri në funë të ndeshjes, tentoi ta barazonte rezultatin mirëpo nuk arriti, ndërkohë në minutën e fundit, mesfushori Eden Hazard shënoi për rezultatin përfundimtar 1-3.

ifundit gol

Chelsea pas kësaj fitore mbetet në pozitën e parë në Ligën premier me 34 pikë të tubuara, katër më shumë se Manchester City dhe Liverpool.

COMMENTS