‘Chelsea duhet të blejë lojtarë cilësor nëse shitet Hazard’

‘Chelsea duhet të blejë lojtarë cilësor nëse shitet Hazard’

Ish-kapiteni i Chelseas, Marcel Desailly këmbëngul se klubi londinez duhet të blejë disa lojtarë të mirë në rast se shitet Eden Hazard. Ylli belg p

Ish-kapiteni i Chelseas, Marcel Desailly këmbëngul se klubi londinez duhet të blejë disa lojtarë të mirë në rast se shitet Eden Hazard.

Ylli belg prej kohësh është i lidhur me transferimin në Real Madridi. Desailly beson se ‘Blutë’ e Londrës pavarësisht se mund të mbesin jashtë Ligë së Kampionëve, akoma janë skuadër e madh dhe mund të blejnë disa futbollistët cilësorë në rast se shitet Hazard.

‘Abramovich është i pasionuar dhe ai do të ishte i zhgënjyer nëse skuadra e tij nuk mund të luajë në Ligën e Kampionëve, por ata ende janë në gjendje t’i marrin disa lojtarë të mirë’, tha Desailly, raporton RTKlive.

‘Nëse nesër shitet Hazard, ata mund të nënshkruajnë më tre lojtarë cilësorë’, theksoi ai.

COMMENTS