Chelsea dëshiron ta bllokojë transferimin e Fabregasit tek Unitedi

Chelsea dëshiron ta bllokojë transferimin e Fabregasit tek Unitedi

Futbollistët me më së shumti pasime në botë, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka
Sportisti i njohur vritet me armë zjarri në shtëpinë e tij (Foto)

Chelsea planifikon t’i ofrojë Cesc Fabregasit një kontratë të re për ta mbajtur atë në Stamford Bridge dhe për të larguar interesimin e Manchester Unitedit, sipas ‘The Times’.

Jose Mourinho është në kërkim të zgjerimit të opsioneve në mesfushë, pas lëndimeve të Marouane Fellainit dhe Paul Pogbas.

Fabregas, në ndërkohë, pritet të pranojë zgjatjen prej një viti në kontratën aktuale te Chelsea.

COMMENTS