Championsi kthehet me gjysmëfinalen Liverpool – Roma

Championsi kthehet me gjysmëfinalen Liverpool – Roma

Sonte me fillim prej orës 20:45 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpooli-t dhe Romës. Liverpool ë

Sonte me fillim prej orës 20:45 do të zhvillohet gjysmëfinalja e parë në kuadër të Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpooli-t dhe Romës.

Liverpool është kualifikuar në gjysmëfinale pas eliminim të Manchester City-t ndërsa Roma bërë befasinë duke e eliminuar në çerekfinale skuadrën e Barcelonës.

Të dy këto skuadra do të tentojnë të kalojnë në finalen e madhe që luhet në Kiev të Ukrainës.

COMMENTS