Category: ZICO TV

1 37 38 39 40 41 49 390 / 481 POSTS
Vendi përrallor nën pushtetin e gjarpërinjve (Video)

Vendi përrallor nën pushtetin e gjarpërinjve (Video)

Në rast se ju jeni të panjohur me rastin famëkeq të 'problemit gjarpër' të ishullit Guam, ishulli është i njohur për të pritur një pushtim të gjarpëri ...
Cristiano Ronaldo do të bëhet baba i dy binjakëve (Video)

Cristiano Ronaldo do të bëhet baba i dy binjakëve (Video)

Ylli i 'Real Madrid', Cristiano Ronaldo do të bëhet së shpejti baba i dy binjakëve. Një burim i afërt i familjes ka thënë se futbollisti ka përdorur n ...
Kina ka ndërtuar 17 kopje të monumenteve nëpër botë (Video)

Kina ka ndërtuar 17 kopje të monumenteve nëpër botë (Video)

Pse të endesh nëpër botë për të vizituar vendet më të famshme, kur mund t’i gjesh të gjitha në një lokacion? Po flasim për Kinën dhe rikrijimet e 17 ...
Po ndërtohet tubacioni për t’u testuar teknologjia super e shpejtë hyperloop (Video)

Po ndërtohet tubacioni për t’u testuar teknologjia super e shpejtë hyperloop (Video)

Pas shumë vonesave dhe polemikave, Hyperloop one, kompania e angazhuar në trafikun e së ardhmes, po e ndërton një tubacion të madh në Nevada i cili do ...
3 edicione lajmesh në ZICO TV, në bashkëpunim me PA RROTLLA (Video)

3 edicione lajmesh në ZICO TV, në bashkëpunim me PA RROTLLA (Video)

Në aspektin e të arriturave të mëtejme programore dhe zhvillimore të televizionit, ZICO TV në bashkëpunim me parrotlla.net ka filluar nga sot edicione ...
Qyteti i parë lundrues në botë, një hap më pranë realitetit  (Video)

Qyteti i parë lundrues në botë, një hap më pranë realitetit (Video)

Një kompani është duke planifikuar që ta ndërtojë qytetin e parë lundrues në botë, midis Oqeanit Paqësor. Qeveria e Polinezisë franceze e ka nënshkrua ...
Ushqimet që nuk duhet t’i hani në mëngjes (Video)

Ushqimet që nuk duhet t’i hani në mëngjes (Video)

Ushqimet që keni konsumuar deri më tani në mëngjes ndoshta nuk janë të duhurat, sidomos nëse doni të humbisni peshë. Omletë me vezë Nëse doni të ...
Lindita Halimi publikon klipin e ‘World’, këngës përfaqësuese në Eurovision

Lindita Halimi publikon klipin e ‘World’, këngës përfaqësuese në Eurovision

Kënga e Lindita Halimit, që do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin evropian të këngës, është publikuar mbrëmjen e djeshme në kanalin zyrtar të 'Eu ...
Filmat ku aktorët gjetën dashurinë (Video)

Filmat ku aktorët gjetën dashurinë (Video)

Në këta filma që i kemi mbledhur më poshtë në një listë, aktorët nuk po pretendonin se janë në marrëdhënie romantike – ata ishin me të vërtetë në marr ...
‘Nike’ sjellë mbulesën moderne për femrat myslimane (Video)

‘Nike’ sjellë mbulesën moderne për femrat myslimane (Video)

Nike po krijon një Shami Hijab për atletet myslimane. Nike shpreson që kjo do të inspirojë femrat në Lindjen e Mesme që të merren më shumë me sport ...
1 37 38 39 40 41 49 390 / 481 POSTS