Category: ZICO TV

1 2 3 4 26 20 / 255 POSTS
Patatet, pse janë aq të nevojshme? (Video)

Patatet, pse janë aq të nevojshme? (Video)

Patatet kanë më pak kalori se orizi dhe pastat dhe janë të pasura me shumë vitaminë C, për këtë arsye detarët e shekullit 19 i kanë ngrënë për të shma ...
Gjilanasi Abedin Selimi, dhuratë kancelares Angela Merkel (Video)

Gjilanasi Abedin Selimi, dhuratë kancelares Angela Merkel (Video)

Gjilanasi i vetmësuar në dru-gdhendje, profesioni i të cilit nuk ka të bëjë aspak me pasionin e tij të kohëve të fundit, nuk e ka problem nëse kalon d ...
Ja pse konsumi i çipsave rrezikon njeriun (Video)

Ja pse konsumi i çipsave rrezikon njeriun (Video)

Markat më të njohura të patatinave, duke filluar nga versionet më të shtrenjta e deri ato më të lira, që shiten në supermarkete, kanë nivele të larta ...
Përfitimet shëndetësore nga fruti i limonit (Video)

Përfitimet shëndetësore nga fruti i limonit (Video)

Limoni është frut i zakonshëm që tek ne përdoret më së shumti tek çaji, por të mirat shëndetësore që vinë nga ky frut pak kush nga ne i ka ditur. K ...
Me çka janë të pajisura rezidencat luksoze të liderëve botërorë? (Video)

Me çka janë të pajisura rezidencat luksoze të liderëve botërorë? (Video)

Të gjithë kemi dëgjuar për Shtëpinë e Bardhë, por ku jetojnë pjesa tjetër e liderëve të botës? Nuk është surprizë tashmë, që njerëzit më të fuqishë ...
Boza, pije tradicionale shqiptare apo turke? (Video)

Boza, pije tradicionale shqiptare apo turke? (Video)

Me pak fjalë është magjike. Boza është rezultat i një fermentimi të kujdesshëm. Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e v ...
Kreativiteti i Vivi Mac, arti i pabesueshëm me lëngje të derdhura (Video)

Kreativiteti i Vivi Mac, arti i pabesueshëm me lëngje të derdhura (Video)

Vizatimi është një prej arteve më madhështore në botë. Tipet e këtij lloji të artit dallojnë – ndërsa vizatimi me lëngje të derdhura është vërtetë ...
Shpellat Ellora, kompleksi madhështor i tempujve (Video)

Shpellat Ellora, kompleksi madhështor i tempujve (Video)

Shpellat magjepsëse Ellora janë një kompleks madhështor i 34 tempujve e manastireve të gdhendur në kodrën e madhe Charanandri, në shtetin indian Mahar ...
Kërpudhat, pse duhet t’i hani sa më shumë ato (Video)

Kërpudhat, pse duhet t’i hani sa më shumë ato (Video)

Ose i pëlqeni fort, ose i urreni… por sa janë të shëndetshme ato? Përgjigjja definitve është se ato janë shumë të shëndetshme. https://www.youtu ...
Vdes gruaja më e vjetër në botë Emma Morano

Vdes gruaja më e vjetër në botë Emma Morano

Emma Morano, italiania 117 vjeçare nuk jeton më. Ajo ishte e mbijetuara e fundit e regjistruar e shekullit XIX e cila ndërroi jetë paqësisht, teksa ...
1 2 3 4 26 20 / 255 POSTS