Category: ZICO TV

1 2 3 26 10 / 255 POSTS
Vendi ku shtyllat prej guri ‘përshkojnë qiellin’ (Video)

Vendi ku shtyllat prej guri ‘përshkojnë qiellin’ (Video)

Në mesin e shumë përrenjëve, pishinave natyrore, ujëvarave, rreth 40 shpellave dhe disa urave natyrore, në Wulingyuan gjenden edhe shtyllat prej guri, ...
Roboti që gjuan me dy duart (Video)

Roboti që gjuan me dy duart (Video)

Roboti humanoid FEDOR do të lëshohet për fluturim në hapësirë në vitin 2021. Ai është i gatshëm që të gjuajë me armë me të dy duart, ka thënë zëvendë ...
Producentja e njohur sot ka ditë të veçantë

Producentja e njohur sot ka ditë të veçantë

Producentja e spektaklit 'Zhurma Video Music Awards', Edona Memini, ka sot një ditë të veçantë. Ajo feston sot ditëlindjen e 27, ndërsa urimet e sh ...
‘Eat 24’, roboti që ua sjell ushqimin në shtëpi (Video)

‘Eat 24’, roboti që ua sjell ushqimin në shtëpi (Video)

Teksa flitet gjithnjë e më shumë për dronët dhe makinat pa shofer, dy ditë më parë në San Francisco, pa shumë vëmendje nga mediat, Yelp ka nisur të do ...
Luftë titanësh, fiton elefanti apo krokodili (Video)

Luftë titanësh, fiton elefanti apo krokodili (Video)

Një 'gropë me ujë' për pak sa nuk i ka kushtuar jetën një elefanti, pasi një krokodil papritmas është shfaqur aty, duke tentuar ta kafshonte 'hundën' ...
Super kamera e prodhuar nga Nokia, ja pse kushton 45 mijë dollarë (Video)

Super kamera e prodhuar nga Nokia, ja pse kushton 45 mijë dollarë (Video)

Nokia ka nxjerr në treg për herë të parë një kamerë 360 shkallëshe, ku për të blerë një të tillë ju duhet një shumë marramendëse. Kjo kamerë ka gj ...
Kodrat e përrallave, ç’thotë legjenda për formimin e tyre (Video)

Kodrat e përrallave, ç’thotë legjenda për formimin e tyre (Video)

Kodrat e e Çokollatës në Filipine janë një formacion gjeologjik i veçantë. Ato e kanë marrë emrin çokollatë sepse gjatë periudhës së thatësirës ato ma ...
Pallati Presidencial i Turqisë, 30 herë më e madhe se Shtëpia e Bardhë (Video)

Pallati Presidencial i Turqisë, 30 herë më e madhe se Shtëpia e Bardhë (Video)

Jo nuk jemi në kohën e Sulltanit të Madhërishëm, por të Presidentit Erdogan. Është kjo ndërtesa në të cilën jeton i plotfuqishmi i Turqisë. Por, përme ...
15 modelet e obliguara të flokëve, në Korenë e Veriut (Video)

15 modelet e obliguara të flokëve, në Korenë e Veriut (Video)

Mesa duket diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un nuk ndalet së imponuari mënyra sjelljesh tek qytetarët korean. Së fundmi Pheniani zyrtar ka pu ...
‘Shkunden Plakat’, ja si lindi gojëdhëna (Video)

‘Shkunden Plakat’, ja si lindi gojëdhëna (Video)

Shkurt o im vëlla, më jep tri ditë hua ta ngrij plakën me gjithçka! Kjo gojëdhënë mbi dymijë vjeçare kujtohet çdo muaj prill sipas kalendarit Alla ...
1 2 3 26 10 / 255 POSTS