Category: ZHURMAVMA

1 3 4 550 / 50 POSTS

PO e madhe është përgjigja e Ardian Bujupit!

Kanë mbetur edhe pak ditë deri te shpallja e nominimeve për spektaklin 'Zhurma Video Music Awards 12'. Derisa organizatorët shpalosin çdo ditë të rej ...
Shkëlqimi i këngëtares Morena Taraku (Foto)

Shkëlqimi i këngëtares Morena Taraku (Foto)

Këngëtarja dhe modelja Morena Taraku që njihet për elegancën e saj, do t'i japë edhe më shumë shkëlqim mbrëmjes gala të ndarjes së çmimeve për muzikë ...
Me çka do të vijë Noizy në Zhurma Video Music Awards 12?

Me çka do të vijë Noizy në Zhurma Video Music Awards 12?

Shumë shpejt po afrohet data e mbajtjes së ngjarjes më të madhe kulturore shqiptare 'Zhurma Video Music Awards 12', ndërsa performancat e artistëve të ...
Hivzi Krasniqi nderohet me çmimin për vepër jetësore në ZhurmaVMA12

Hivzi Krasniqi nderohet me çmimin për vepër jetësore në ZhurmaVMA12

Tashmë kur ka mbetur edhe pak kohë deri në ditën e 15 Shtatorit kur edhe mbahet 'Zhurma Video Music Awards 12', organizatorët e kanë bërë të ditur emr ...
Zyrtare: Milaim Zeka prezantuesi i ‘Zhurma Video Music Awards 12’ (Video)

Zyrtare: Milaim Zeka prezantuesi i ‘Zhurma Video Music Awards 12’ (Video)

Pas një rrugëtimi të gjatë e të bukur, 'Zhurma Video Music Awards' vjen këtë vit me edicionin e 12-të. Përgatitjet për një spektakël të paharruar tash ...
ZhurmaVMA, kush e mbanë rekordin e trofeve të rrëmbyera? (Video)

ZhurmaVMA, kush e mbanë rekordin e trofeve të rrëmbyera? (Video)

Derisa 15 Shtatori është rezervuar për ngjarjen më të bujshme shqiptare të vitit 'Zhurma Video Music Awards', i cili këtë vit ka edicionin e 12-të, ne ...
Kur Zanfina bënte zhurmë (Video)

Kur Zanfina bënte zhurmë (Video)

Muaj më parë këngëtarja Zanfina Ismaili pati një humbje të madhe - pasi nëna e saj Mona, u nda nga jeta. Pas kësaj ngjarje, Zanfina ka pushuar nga ...
Kënga që të ‘ndezë gjakun’ nga Silva dhe Dafi (Foto & Video)

Kënga që të ‘ndezë gjakun’ nga Silva dhe Dafi (Foto & Video)

Kënga shqiptare 'Të ka lali shpirt', jo vetëm që ishte një super hit, por 3 vjet nga publikimi mbetetet kënga që të 'ndezë gjakun'. Ajo bëri jehonë ...

Zyrtare: Caktohet data për ‘Zhurma Video Music Awards 12’

Zhurma Video Music Awards tanimë është shumë afër realizimit të ngjarjes më të rëndësishme muzikore në Kosovë. Bordi i 'ZhVMA' ka vendosur që më 15 ...
Noizy dhe Çiljeta të paarritshëm (Video)

Noizy dhe Çiljeta të paarritshëm (Video)

Reperi nga OTR, Noizy s'ka të ndalur. Ai është një nga artistët që iu fut në mendje të tjerëve se nuk mbahet publiku vetëm me dy-tri këngë të reja ...
1 3 4 550 / 50 POSTS