Category: TEKNOLOGJI

1 42 43 44435 / 435 POSTS
Kina ndërton kompjuterin ‘më të fuqishëm’ në botë (Foto)

Kina ndërton kompjuterin ‘më të fuqishëm’ në botë (Foto)

I vlerësuar si kompjuteri më i fuqishëm në botë, Kina ka ndërtuar një superkompjuter të quajtur 'Sunway TaihuLight', që kryen rreth 93 triliardë vepri ...
Dy pistoletat që kushtojnë më së shtrenjti në botë (Foto)

Dy pistoletat që kushtojnë më së shtrenjti në botë (Foto)

Cabot Guns ka prodhuar dy pistoleta Colt 1911, model i përdorur nga ushtria amerikane në vitet 1911-1968, që kushtojnë 4.5 milionë dollarë. Pistole ...

9 vjeçarja që lë gojëhapur Apple

Nuk ka përfunduar ende shkollën fillore, por është programuesja më e re e 'Worldwide Developer Conference'. Anvitha Vijay, një australiane me origj ...

Çorum në Turqi – qendra e Tokës sipas Google

Qyteti turk i Çorumit është përcaktuar si qendra e botës për nga pikëpamja gjeografike, doli nga një studim i motorit të kërkimit Google. Motori m ...

Veç me video – Facebooku i së ardhmes

'E ardhmja do të jetë vetëm video'. Ky është parashikimi që bën Nicola Mendelsohn, menaxheri i Facebookut për Evropë, Lindje të Mesme dhe Afrikë. S ...
1 42 43 44435 / 435 POSTS