Category: TEKNOLOGJI

1 37 38 39 40 41 45 390 / 443 POSTS

Bizneset botërore kundërshtojnë Kinën për kufizim të sigurisë kibernetike

Koalicioni i bizneseve nga SHBA-të, Evropa dhe Azia kërkojnë nga Kina që t'i braktisë rregullat e reja të propozuara për sigurinë kibernetike. Ata ...

iPhone 7 Plus me rezolucion 2K

Kemi parë shumë thashetheme kohëve të fundit rreth iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus dhe ende nuk është folur shumë mbi rezolucionet e këtyre dy pajisjeve. ...
Ja aeroplanët më të mëdhenj në botë (Video)

Ja aeroplanët më të mëdhenj në botë (Video)

Përmes kësaj videoje e mësoni se cilët janë avionët më të mëdhenj në botë. Airbus apo Boeing? Ilyushin apo Antonov? https://www.youtube.com/watch?v ...

Alarm: 900 milionë pajisje Android pre e hakerëve

Forumet teknologjike në internet kanë zbuluar një 'defekt' sigurie që mund të prekë 900 milionë telefona inteligjentë që funksionojnë me sistemin Andr ...

Ja arsyeja pse janë dyfishuar shitjet e baterive të telefonit!

Pokemon Go i ka bërë më aktiv njerëzit dhe ka sjellur fundin e ndejës në kauq për shumë përdorues të telefonave mobil. Loja me realitet të ndryshua ...
Rekordi botëror i robotëve të sinkronizuar (Video)

Rekordi botëror i robotëve të sinkronizuar (Video)

Kjo është koreografia më speciale që e keni parë ndonjëherë. 1007 robotë kanë thyer rekordin botëror për numrin më të madh të robotëve të cilët vallëz ...
Mund t’u duken njësoj por këta janë telefonët më të mirë (Foto)

Mund t’u duken njësoj por këta janë telefonët më të mirë (Foto)

Bazuar në pamje, mund t'u të gjithë njësoj dhe shumë prej tyre operojnë me të njëjtin sistem dhe kanë të njëjtat parametra në brendësi, por telefonat ...

Instagram vjedh Snapchatin – Shton edhe ‘stories’

Instagrami ka prezantuar risinë më të fundit të quajtur 'Stories', që është shumë e ngjashme me shërbimin me të njëjtin emër që ka Snapchat. Përdorues ...

Kina synon ta ‘ndryshojë’ motin

Ministria e Financave në Kinë ka ndarë rreth 30 milionë dollarë për t'i shpenzuar në programin e saj të 'ndryshimit të motit', si pjesë e planit për t ...
Ky është telefoni më i ri Samsung Galaxy Note 7 (Video)

Ky është telefoni më i ri Samsung Galaxy Note 7 (Video)

Samsung ka prezantuar sot zyrtarisht telefonin e tij më të ri, të quajtur Galaxy Note 7. Telefoni i ri, që Samsung ka vendosur të mos e quajë Note ...
1 37 38 39 40 41 45 390 / 443 POSTS