Category: TEKNOLOGJI

1 2 3 4 5 36 30 / 359 POSTS
Alcatel sjell Idol 5, një smartphone ekskluzivisht për rrjetet sociale (Video)

Alcatel sjell Idol 5, një smartphone ekskluzivisht për rrjetet sociale (Video)

Në botën e teknologjisë duket se lufta është shumë e ashpër dhe jo vetëm mes gjigandëve 'Samsung' dhe 'Iphone' , por edhe mes kompanive të tjera të fu ...
Navigatori të ‘tradhton’ (Foto)

Navigatori të ‘tradhton’ (Foto)

Një turist në Como të Italisë ndoqi të dhënat e navigatorit, por i ngeci makina në një rrugë mjaft të ngushtë pedonale dhe me shkallë. Pr ...
Transformimi i makinës, që u ndryshk për disa vite (Foto)

Transformimi i makinës, që u ndryshk për disa vite (Foto)

Entuziastët e makinave e kanë marrë nga një pjesë malore e Shën Petersburgut të Rusisë, një Acura NSX që ishte braktisur para disa vitesh. Pë ...
Bugatti Veyron Super Sport humb titullin e veturës më të shpejtë në botë, atë tani e mban Koenigsegg Agera RS (Foto&Video)

Bugatti Veyron Super Sport humb titullin e veturës më të shpejtë në botë, atë tani e mban Koenigsegg Agera RS (Foto&Video)

Bota e automobilizmit tashmë ka fituar liderin në kategorinë e veturës më të shpejtë në botë. Bëhet fjalë për Koenigsegg Agera RS që ka thyer reko ...
Snowden: Përmes një SMS-i qeveria fiton qasje në fotot, mesazhet dhe çdo gjë që keni në celular (Video)

Snowden: Përmes një SMS-i qeveria fiton qasje në fotot, mesazhet dhe çdo gjë që keni në celular (Video)

Edward Snowden njihet sikur njeri i cili sjell në publik informacione të cilat 'nuk supozohet të dihen'. Ai asnjëherë nuk heziton të na mahni ...
Honda me shpejtësinë e Bugatti Chironit (Video)

Honda me shpejtësinë e Bugatti Chironit (Video)

Modeli Honda S2000 është lansuar para dhjetë vitesh me 240 kuajfuqi, por së fundmi i janë shtuar edhe 1,310 njësi tjera. Në këtë formë, m ...
Veturat e BMW-së po marrin flakë, tërhiqen nga tregu mbi 1 milion modele (Foto\Video)

Veturat e BMW-së po marrin flakë, tërhiqen nga tregu mbi 1 milion modele (Foto\Video)

BMW ka tërhequr nga tregu më shumë se 1 milion vetura dhe modelet SUV në Shtetet e Bashkuara për shkak të rrezikut nga zjarri nën kofano, si dhe rekom ...
Austin Healey fantastik i vitit 1950 me 24 karatë del në shitje për 470 mijë euro (Foto)

Austin Healey fantastik i vitit 1950 me 24 karatë del në shitje për 470 mijë euro (Foto)

Austin Healey më ekstravagant i bërë ndonjëherë ka dal në shitje në ankand për gjysmë milionë euro. I paraqitur në panairin e veturave më 1958 në L ...
Maserati Levante GTS me motor të Ferrarit V8 spiunohet gjatë testimit (Foto)

Maserati Levante GTS me motor të Ferrarit V8 spiunohet gjatë testimit (Foto)

Maserati do të lansojë një Levante SUV super sportiv i cili rivalizon direkt Porsche Cayenne Turbo. Maserati Levante GTS pritet të lansohet nga ...
Xhiro të shpejta, me Audi të huaj (Video)

Xhiro të shpejta, me Audi të huaj (Video)

Sean Backerleg nga Buckinghamshire e Anglisë, ka lënë veturën e 57 mijë eurove në aeroport, për të shkuar në pushim në Lisbonë. Duke ditur ...
1 2 3 4 5 36 30 / 359 POSTS