Category: TEKNOLOGJI

1 26 27 28 29 30 36 280 / 359 POSTS

Njihuni me syzet Snapchat (Video)

Rrjeti social që është bërë shumë popullor 'Snapchat' siç duket nuk e kujton momentin e dështimit të syzeve Google Glass. Kompania, tani e riemëruar s ...

Nuk mjafton vetëm ‘like’

Vetëm një 'pëlqej' nuk mjafton. Nëse doni që mesazhi juaj të jetë domethënës, duhet të shkruani diçka. Herën tjetër që do jeni në dyshime nëse duhe ...

Gjeniale, airbagu i ri për mbrojtjen e kokës (Video)

Ky është një lajm i mirë për të gjithë ata që nuk kanë dëshirë të mbajnë kaskë kur ngasin motorrin apo biçikletën. Hövding është airbagu më i ri p ...
Jahti më i shtrenjtë në botë (Foto)

Jahti më i shtrenjtë në botë (Foto)

Ky jaht do të ishte më i shtrenjti në botë nëse do të ndërtohej ndonjëherë, pasi do të kushtonte rreth 500 milionë euro. Andy Waugh, një dizajnues ...

Hakerët e ‘shtetit’ vodhën të dhëna të 500 milionë përdoruesve të Yahoo-s

Kompania 'Yahoo' ka treguar ditën e enjte se të paktën 500 milionë llogari janë hakuar në vitin 2014. 'Yahoo' thotë se këto sulme kibernetike mund të ...

iPhone 7 në Coca-Cola për 12 orë në frigorifer – Ja rezultati (Video)

iPhone 7 mund të jetë i qëndrueshëm ndaj ujit. Por një adhurues i teknologjisë vendosi që të shikojë nëse celulari i ri mund të mbijetojë pasi futet d ...

Data kur do të rifillojë shitja e Galaxy Note 7

Siç është bërë e ditur më herët, Samsungu do të rifillojë më 28 Shtator shitjen e Galaxy Note 7 në Korenë e Jugut. Shitja e Galaxy Note 7 ishte nda ...

Njeriu nuk do t’i bëjë më picat (Video)

Kompani 'Zume Pizza' në Silicon Valley të Kalifronisë, është duke përdorur robotët për të bërë pica. Kjo është një nga firmat e reja që përdor tek ...

Kufjet pa tel rrezik për njerëzit

Apple ka hequr kufjet e zakonshme me tel dhe ato i ka zëvendësuar me wireless në shpikjen e saj më të fundit iPhone 7. Të ashtuquajturat AirPods k ...

Rritet mbështetja nga e gjithë bota në inovacionin e kosovarëve ‘Hello’

Nga kërkesa fillestare për 30 mijë dollarë, Solaborate e tejkalojë kërkesën e saj për 1300%, dhe sot ka mbledhur mbi 400 mijë dollarë për zhvillimin e ...
1 26 27 28 29 30 36 280 / 359 POSTS