Category: TEKNOLOGJI

1 19 20 21 22 23 27 210 / 267 POSTS
‘Tatuazhet e Mençura’, projekti që kontrollon pajisjet digjitale (Video)

‘Tatuazhet e Mençura’, projekti që kontrollon pajisjet digjitale (Video)

Risia më e re e zhvillimit teknologjik po vjen në jetë. Bëhet fjalë për tatuazhet, nga të cilët do të mund të komandohen telefonat celularë si Smartph ...
iPhone 7 prezantohet me 7 Shtator

iPhone 7 prezantohet me 7 Shtator

Me datë 7 Shtator, Apple do të prezantoj prurjet e reja teknologjike nga MacBook Pro dhe modelin e ri të Apple Watch. Raportohet se në këtë datë do ...
Kina lëshon satelitin me mbrojtje të përsosur për komunikim

Kina lëshon satelitin me mbrojtje të përsosur për komunikim

Kina e ka lansuar satelitin e parë të komunikimit të kuantik, një teknologji që besohet të ofrojë siguri absolute në komunikim. Sateliti eksperimen ...
Pentagoni: Pokémon Go i jashtëligjshëm

Pentagoni: Pokémon Go i jashtëligjshëm

Pentagoni e ka konsideruar të jashtëligjshme lojën që tashmë është bërë virale në të gjithë botën, Pokémon Go. Departamenti i Mbrojtjes në SHBA, iu ka ...
Bizneset botërore kundërshtojnë Kinën për kufizim të sigurisë kibernetike

Bizneset botërore kundërshtojnë Kinën për kufizim të sigurisë kibernetike

Koalicioni i bizneseve nga SHBA-të, Evropa dhe Azia kërkojnë nga Kina që t'i braktisë rregullat e reja të propozuara për sigurinë kibernetike. Ata ...
iPhone 7 Plus me rezolucion 2K

iPhone 7 Plus me rezolucion 2K

Kemi parë shumë thashetheme kohëve të fundit rreth iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus dhe ende nuk është folur shumë mbi rezolucionet e këtyre dy pajisjeve. ...
Ja aeroplanët më të mëdhenj në botë (Video)

Ja aeroplanët më të mëdhenj në botë (Video)

Përmes kësaj videoje e mësoni se cilët janë avionët më të mëdhenj në botë. Airbus apo Boeing? Ilyushin apo Antonov? https://www.youtube.com/watch?v ...
Alarm: 900 milionë pajisje Android pre e hakerëve

Alarm: 900 milionë pajisje Android pre e hakerëve

Forumet teknologjike në internet kanë zbuluar një 'defekt' sigurie që mund të prekë 900 milionë telefona inteligjentë që funksionojnë me sistemin Andr ...
Ja arsyeja pse janë dyfishuar shitjet e baterive të telefonit!

Ja arsyeja pse janë dyfishuar shitjet e baterive të telefonit!

Pokemon Go i ka bërë më aktiv njerëzit dhe ka sjellur fundin e ndejës në kauq për shumë përdorues të telefonave mobil. Loja me realitet të ndryshua ...
Rekordi botëror i robotëve të sinkronizuar (Video)

Rekordi botëror i robotëve të sinkronizuar (Video)

Kjo është koreografia më speciale që e keni parë ndonjëherë. 1007 robotë kanë thyer rekordin botëror për numrin më të madh të robotëve të cilët vallëz ...
1 19 20 21 22 23 27 210 / 267 POSTS