Category: TEKNOLOGJI

1 2 3 36 10 / 359 POSTS
Pagoi afro 40 mijë euro, për Ferrarin e djegur (Foto)

Pagoi afro 40 mijë euro, për Ferrarin e djegur (Foto)

Gjatë një ankandi në Shtetet e Bashkuara, një ofertues ka dhënë afro 40 mijë euro për një Ferrari 512 që është i djegur dhe në gjendje të keqe. M ...
Bentley teston modelin e ri, të kamufluar si Porsche Panamera (Video)

Bentley teston modelin e ri, të kamufluar si Porsche Panamera (Video)

Ishte raportuar se Porsche është duke e testuar modelin e ri Panamera, por njohësit kanë reaguar shpejtë pasi diçka nuk ishte në rregull me këtë vet ...
Roboti i parë, pasi mori nënshtetësinë tani kërkon të bëjë fëmijë (Video)

Roboti i parë, pasi mori nënshtetësinë tani kërkon të bëjë fëmijë (Video)

Sofi është roboti i parë në botë i prodhuar në Hong Kong, që merr me ligj nënshtetësinë në Arabinë Saudite. Por nuk mjaftohet me kaq sepse së fu ...
Rivali i ri për Ferrari 488: Gjenerata re e Porsche 911, do t’i ketë 630 kuajfuqi (Foto)

Rivali i ri për Ferrari 488: Gjenerata re e Porsche 911, do t’i ketë 630 kuajfuqi (Foto)

Rivaliteti mes kompanive Porsche dhe Ferrari është duke u rritur në masë të madhe, ndërsa këtë e konfirmon gjenerata e re 911 Turbo S. Ky model ...
Mercedes A-Class, me enterier luksoz dhe teknologji të lartë (Foto)

Mercedes A-Class, me enterier luksoz dhe teknologji të lartë (Foto)

Prodhuesi gjerman Mercedes, në modelin A-Class që e lanson gjatë vitit që vjen, ka krijuar enterier shumë luksoz dhe me teknologji të lartë. Ek ...
Apple krijon teknologji të lartë për makinat autonome (Foto)

Apple krijon teknologji të lartë për makinat autonome (Foto)

Për një kohë të gjatë ishte thënë se Apple është duke punuar në një veturë që vozitet vet, por zyrtarët i kanë hedhur poshtë këto pretendime. ...
Përse gomat patjetër duhet të jenë të zeza – dhe me asnjë ngjyrë tjetër

Përse gomat patjetër duhet të jenë të zeza – dhe me asnjë ngjyrë tjetër

Çdo shofer, udhëtar dhe këmbësor e dinë që gomat janë të zeza, mirëpo përse është ashtu? Teknologjia ka përparuar shumë që kur është shpikur ...
Evolucioni i Toyota Supra, që kur u lansua para 39 vitesh (Video)

Evolucioni i Toyota Supra, që kur u lansua para 39 vitesh (Video)

Më 1978 Toyota ka lansuar gjeneratën e parë të modelit Supra, që kishte bazën e Celica. Vetura ishte shumë e kërkuar dhe praktike, duke bërë që ...
Lamborghini i veçantë që mahniti banorët e Tokios (Foto)

Lamborghini i veçantë që mahniti banorët e Tokios (Foto)

Derisa kalonte në rrugë, të gjitha kokat ishin të kthyera nga ai. Ky është Lamborghini Aventador modeli LP720-4 50th Anniversary me ngjyrë rozë ...
Vetura si shtëpi që kushton 15 milion dollarë (Video)

Vetura si shtëpi që kushton 15 milion dollarë (Video)

Në pamje të parë nuk ka ndonjë ndryshim të madh nga automjetet e tjera. Por nëse futesh brenda saj do ta kuptosh lehtë luksin që mbizotëron. Për ...
1 2 3 36 10 / 359 POSTS