Category: STORIE

1 7 8 9 10 11 17 90 / 166 POSTS
Rrota më e lartë rrotulluese në botë (Video)

Rrota më e lartë rrotulluese në botë (Video)

Ka hyrë në Librin e Rekordeve Botërore të Ginisit si vendi me rrotën më të lartë rrotulluese për zbavitje në hapësirë të mbyllur. Qendra Universale Ar ...
Takeda, kështjella mbi re (Video)

Takeda, kështjella mbi re (Video)

E ndërtuar para disa shekujsh, në maje të një mali 300 metra të lartë, në Hyogo, kështjella Takeda është një prej atraksioneve më të njohura turistike ...
Trëndafili i zi, ja ku rritet (Video)

Trëndafili i zi, ja ku rritet (Video)

Në një fshat të vogël të Turqisë, kushtet unike të tokës, dhe nivelet e ujërave nëntoksore, kanë krijuar një lloj trëndafili të veçantë. Nuk është i k ...
Rikthehet me pamje të re ‘minibusi’ legjendar i Volkswagen-it (Video)

Rikthehet me pamje të re ‘minibusi’ legjendar i Volkswagen-it (Video)

Volkswagen që nga viti 2015 është duke shqyrtuar seriozisht idenë që ta rikthej në prodhim 'minibusin' e famshëm, por duket se kjo ide mund të realizo ...
Hallakamë, kamioni rrëzon mijëra pica në autostradë (Video)

Hallakamë, kamioni rrëzon mijëra pica në autostradë (Video)

Një gjë e tillë ka ndodhur në Little Rock, Arkansas, kur një kamion derdhi ngarkesën e tij gjatë në mes të autostradës. https://www.youtube.com/wat ...
Çfarë duhet të bëni nëse ju djeg Meduza në det? (Video)

Çfarë duhet të bëni nëse ju djeg Meduza në det? (Video)

Argëtimi në det shpesh mund të prishet nga meduzat. Helmi nga ky lloj i gjallesave të detit kur bie në kontakt me lëkurën shkakton dhembje të ngjashme ...
Krejt Zvicra në një vend të vetëm (Video)

Krejt Zvicra në një vend të vetëm (Video)

Swissminiatur ndodhet në pjesën italisht-folëse të Zvicrës, dhe është një prej vendeve më të preferuara dhe më të famshme për t’u vizituar në këtë ven ...
Njihuni me shtëpinë më të ngushtë në botë (Video)

Njihuni me shtëpinë më të ngushtë në botë (Video)

Shtëpia Keret, në Varshavë të Polonisë, konsiderohet si shtëpia më e ngushtë në botë. Kuptoni përmes stories më shumë për këtë shtëpi, e cila mund të ...
Calvin Harris, DJ më i paguar në botë (Video)

Calvin Harris, DJ më i paguar në botë (Video)

Muzikanti skocez, Calvin Harris, ka dominuar në listën e përvitshme të revistës Forbes, për sa i takon fitimeve duke u cilësuar DJ më i paguar në botë ...
Robert Pattinson merr rolin e psikopatit në ‘Good Time’ (Video)

Robert Pattinson merr rolin e psikopatit në ‘Good Time’ (Video)

Ka qenë një vampir bukurosh, personazh i librave të Mopasan apo zbutës elefantësh, por ashtu si në filmin e tij të ri nuk e kemi parë kurrë. Robert ...
1 7 8 9 10 11 17 90 / 166 POSTS