Category: STORIE

1 6 7 8 9 10 19 80 / 187 POSTS
E shesin trupin nga mosha 8 vjeçare (Video)

E shesin trupin nga mosha 8 vjeçare (Video)

Rreth 100.000 vajza të mitura punojnë si punëtore seksi në shtetin e Kenisë. Disa nga to kanë folur për punon që detyrohen ta bëjnë në moshë të mit ...
Ushqimet që duhet t’i konsumoni në vjeshtë (Video)

Ushqimet që duhet t’i konsumoni në vjeshtë (Video)

Vjeshta është stina kur zakonisht bëhet një lloj tranzicioni nga stina e nxehtë e verës në atë të ftohtë të dimrit. E në këtë stinë janë disa ushqi ...
Kështjella Sammezzano, Interieri magjepsës i saj ju lë pa fjalë (Video)

Kështjella Sammezzano, Interieri magjepsës i saj ju lë pa fjalë (Video)

Kjo që po e shihni është kështjella Sammezzano (Castello di Sammezzano) një ndërtesë unikate me interier ektravagant. Ajo ndodhet rreth 40 kilometra n ...
Ja edhe qyteti më i sigurtë për gratë (Video)

Ja edhe qyteti më i sigurtë për gratë (Video)

Londra është qyteti më i sigurtë për gratë, ndërsa Kajro më i rrezikshmi. Ky është rezultati i studimit të parë nga ekspertë ndërkombëtarë, që vlerëso ...
Qyteti i fantazmave në Namibi (Video)

Qyteti i fantazmave në Namibi (Video)

Kur ishte zbuluar se kjo zonë e Namibisë është e pasur me diamante, shumë njerëz ishin vërsulur drejt këtij vendi për t’u pasuruar me shpejtësi – dhe ...
E rikthen shkretëtirën në pyll (Video)

E rikthen shkretëtirën në pyll (Video)

Janë bërë 37 vite, që kur ky njeri çdo ditë shkon në shkretëtirë dhe mbjell nga një pemë të re. Xhadavi për çdo ditë shkon në ishullin Maxhuli, i c ...
Timanfaya, aty ku nën tokë temperatura arrin deri në 600 °C (Video)

Timanfaya, aty ku nën tokë temperatura arrin deri në 600 °C (Video)

Erupsioni i Maleve të Zjarrta kishte zgjatur plot 6 vjet (1730 – 1736), ndërsa llava kishte mbuluar gjithë sipërfaqen e tokës, e cila punohej nga bujq ...
Liqeni i kuq në Bolivi (Video)

Liqeni i kuq në Bolivi (Video)

Laguna Colorado apo Laguna e kuqe është një liqe i cekët me ujë të njelmët që gjendet në pjesën jugperëndimore të Bolivisë, në afërsi të kufirit me Ki ...
Karota gjigante, kopshtari amerikan thyen rekordin botëror (Video)

Karota gjigante, kopshtari amerikan thyen rekordin botëror (Video)

Karota u kultivua për herë të parë në Afganistan dhe ishte e njohur që në lashtësi. Por keni parë ndonjëherë karotë 10 kilogramëshe? Kopshtari ame ...
Ngordhin nga uria rreth 40 mijë pinguinë të vegjël (Video)

Ngordhin nga uria rreth 40 mijë pinguinë të vegjël (Video)

Shkencëtarët kanë shprehur shqetësim për ngordhjen e pothuajse tërë një grupi të pinguinëve të posalindur në koloninë Adelie, duke e përshkruar si një ...
1 6 7 8 9 10 19 80 / 187 POSTS