Category: STORIE

1 64 65 66 67 68 79 660 / 784 POSTS
Macja nuk shkel kurrsesi mbi ‘Kuran’, por në një libër të thjeshtë (Video)

Macja nuk shkel kurrsesi mbi ‘Kuran’, por në një libër të thjeshtë (Video)

Dikush edhe mund të mos t’i ketë në qejf. Madje mund të mendojnë se nuk janë krijesa po aq të mira dhe të dashura sa qentë. Por, macet në të shumtë ...
Celulari i parë me dy ekrane (Video)

Celulari i parë me dy ekrane (Video)

Teknologjia më e fundit e prodhuar nga ZTE është një celular me dy ekrane të plota. Ekrani i parë i Axon M është 5.2 inç me rezolucion 1080p, 4GB R ...
Ja ku tradhtojnë çiftet më shumë (Video)

Ja ku tradhtojnë çiftet më shumë (Video)

Ia doli të dalë edhe një herë i pari në një studim. Këtë herë nuk është shteti më i mirë për të jetuar, apo me njerëzit më të lumtur. Është sepse dane ...
Duket si shtëpi normale, por brenda fsheh një nga sekretet më të mëdha (Video)

Duket si shtëpi normale, por brenda fsheh një nga sekretet më të mëdha (Video)

Nga jashtë ajo duket si një shtëpi normale, por në vërtetë brenda saj fshihen shumë sekrete. Shumë pak e dinë se brenda shtëpisë së ndodhur në rajo ...
Aty ku s’guxon të kalosh, ura e dytë më e lartë në Amerikë (Video)

Aty ku s’guxon të kalosh, ura e dytë më e lartë në Amerikë (Video)

Pothuajse 350 metra mbi lumin Skokomish gjendet ura Vance Creek, ura e dytë më e lartë e ngritur në Amerikë. Nuk ka shina dhe nuk ka rrjeta sigurie, ...
Varosha në Qipro, njihuni me qytetin ‘fantazmë’ (Video)

Varosha në Qipro, njihuni me qytetin ‘fantazmë’ (Video)

Do të ishte viti i largët 1974, kur banorët e qytetit të Varosha-s do të largoheshin nga frika e një masakre. Ishte koha kur ushtria qipriote greke dh ...
Ushqyerja me gji parandalon dy nga sëmundjet më vdekjeprurëse tek femrat (Video)

Ushqyerja me gji parandalon dy nga sëmundjet më vdekjeprurëse tek femrat (Video)

Nënat që ushqejnë foshnjat me gji mund të ulin rrezikun e sulmit në zemër ose goditjes në tru me kalimin e viteve, ka zbuluar një studim i ri. Pë m ...
Pylli i mistershëm ku xhirohen shumë filma (Video)

Pylli i mistershëm ku xhirohen shumë filma (Video)

Puzzleëood është një destinacion i popullarizuar turistik në pyjet Dean, në Gloucestershire të Anglisë. Kjo trevë dominohet nga formacionet e veçanta ...
Ura 55 kilometra e gjatë, afër përfundimit (Video)

Ura 55 kilometra e gjatë, afër përfundimit (Video)

Punonjësit janë duke kryer punimet e fundit, në urën e gjatë 55 kilometra në Kinë, që do të jetë më e gjata që është ndërtuar ndonjëherë mbi det. P ...
Trump prej dylli në muzeun e Berlinit (Video)

Trump prej dylli në muzeun e Berlinit (Video)

Një statujë prej dylli e përmasave reale të Donald Trump i është shtuar degës së muzeut të 'Madame Tussauds' në Berlin, e nga sa shpjeguan drejtues të ...
1 64 65 66 67 68 79 660 / 784 POSTS