Category: STORIE

1 3 4 5 6 7 18 50 / 180 POSTS
Kryhet me sukses testi i parë 5G nga një pajisje mobile (Video)

Kryhet me sukses testi i parë 5G nga një pajisje mobile (Video)

Testimi u krye me një model X50 5G i prezantuar një vit më parë dhe u demonstrua mbi frekuencat 28Ghz. Marshimi i Qualcomm drejt 5G-së shënoi një h ...
‘Halloween’ historia e vërtetë e tij (Video)

‘Halloween’ historia e vërtetë e tij (Video)

Mbërthyer mes netëve të ftohta të dimrit dhe vjeshtës që largohet kemi festën e Hallounit, një kohë festimesh dhe supersticioni. Por nga erdhi kjo ...
Xhamia 811 vjeçare, e ndërtuar pa gozhda ende qëndron në këmbë (Video)

Xhamia 811 vjeçare, e ndërtuar pa gozhda ende qëndron në këmbë (Video)

Xhamia Gögceli në rajonin Çarsamba të qytetit Samsun të Turqisë e ndërtuar në vitin 1206 që prej 811 vitesh ende qëndron në këmbë. Xhamia e cila nd ...
Të famshmet shqiptare që pritet të lindin në vitin 2018 (Video)

Të famshmet shqiptare që pritet të lindin në vitin 2018 (Video)

Ky vit pa dyshim u përshkua me dasma të shumta të personazheve të njohura në shoubizin shqiptar. Shumë këngëtarë i dhanë fund beqarisë së tyre, tek ...
Duhan gjatë shtatëzënisë? Nga këto sëmundje preket bebja (Video)

Duhan gjatë shtatëzënisë? Nga këto sëmundje preket bebja (Video)

Qendra e Kontrollit për Parandalimin e Sëmundjeve deklaron se rreth 55% e nënave konsumojnë duhane dhe gjatë shtatzënisë. Edhe pse shpesh herë spec ...
Ndërtohet ura e parë në botë 3D (Video)

Ndërtohet ura e parë në botë 3D (Video)

Një urë e veçantë në ‘3D’ është hapur për çiklistët. Për më tepër ndiqeni storien e përgatitur nga zico.tv: https://www.youtube.com/watch?v=UAZC ...
Macja nuk shkel kurrsesi mbi ‘Kuran’, por në një libër të thjeshtë (Video)

Macja nuk shkel kurrsesi mbi ‘Kuran’, por në një libër të thjeshtë (Video)

Dikush edhe mund të mos t’i ketë në qejf. Madje mund të mendojnë se nuk janë krijesa po aq të mira dhe të dashura sa qentë. Por, macet në të shumtë ...
Celulari i parë me dy ekrane (Video)

Celulari i parë me dy ekrane (Video)

Teknologjia më e fundit e prodhuar nga ZTE është një celular me dy ekrane të plota. Ekrani i parë i Axon M është 5.2 inç me rezolucion 1080p, 4GB R ...
Ja ku tradhtojnë çiftet më shumë (Video)

Ja ku tradhtojnë çiftet më shumë (Video)

Ia doli të dalë edhe një herë i pari në një studim. Këtë herë nuk është shteti më i mirë për të jetuar, apo me njerëzit më të lumtur. Është sepse dane ...
Duket si shtëpi normale, por brenda fsheh një nga sekretet më të mëdha (Video)

Duket si shtëpi normale, por brenda fsheh një nga sekretet më të mëdha (Video)

Nga jashtë ajo duket si një shtëpi normale, por në vërtetë brenda saj fshihen shumë sekrete. Shumë pak e dinë se brenda shtëpisë së ndodhur në rajo ...
1 3 4 5 6 7 18 50 / 180 POSTS