Category: STORIE

1 2 3 4 18 20 / 180 POSTS
Qyteti ku të gjithë jetojnë nën një kulm (Video)

Qyteti ku të gjithë jetojnë nën një kulm (Video)

E vetmja mënyrë për të arritur në ëhittier në shtetin më verior të Amerikës, gjatë dimrave të ftohtë dikur, ishte me barkë, ose kur e lejonte koha me ...
Qyteti nëntokësor në Australinë Jugore (Video)

Qyteti nëntokësor në Australinë Jugore (Video)

Nga temperaturat e larta, banorët e Coober Pedy kanë vendosur që shtëpitë dhe gjithçka tjetër të ndërtojnë nën tokë. Për më shumë ndiqeni storien e ...
4 gjëra që u shpikën nga NASA, e pabesueshme (Video)

4 gjëra që u shpikën nga NASA, e pabesueshme (Video)

Agjencia amerikane e satelitëve NASA meriton shumë falënderime. Puna konstante e NASA-s ka bërë që të shpiken gjëra mjaft interesante, të cilat kanë g ...
‘Dera e ferrit’ në Islandë (Video)

‘Dera e ferrit’ në Islandë (Video)

Islanda është një vend përplot peizazhe të mahnitshme dhe destinacione atraktive turistike. Njëri ndër ta është Lumi i kaltër, i cili çdo vit ndrys ...
Ao Nang, njihuni më perlën e Tajlandës (Video)

Ao Nang, njihuni më perlën e Tajlandës (Video)

Ao Nang është qyteti më i popullarizuar dhe më i frekuentuar në Tajlandë, që po lulëzon falë plazheve me rërë të bardhë dhe ujë të pastër e të ngrohtë ...
Ja pse e pijnë urinën e lopës indianët (Video)

Ja pse e pijnë urinën e lopës indianët (Video)

Që indianët e konsiderojnë lopën si një kafshë të shenjtë dhe e nderojnë atë në shuë mënyra, kjo është një gjë që pothuajse të gjithë e dinë. Por q ...
Lugina e çajit në Munnar Oaza e qetësisë në tokë (Video)

Lugina e çajit në Munnar Oaza e qetësisë në tokë (Video)

Malet e paprekura dhe flora e fauna ekzotike përreth qytetin Munnar, në Indi, që shtrihet në një lartësi mbidetare prej 1600 metrash, janë një oazë e ...
Tom Morgan fluturon 25 kilometra me tullumbace (Video)

Tom Morgan fluturon 25 kilometra me tullumbace (Video)

Një britanik ka bërë diçka të pazakontë mbi qiejt e Afrikës së Jugut. Ai ka fluturuar mbi një karrige në të cilën kishte lidhur rreth 100 tullumba ...
Oppo prezanton telefonin e ri (Video)

Oppo prezanton telefonin e ri (Video)

Kompania Oppo ka prezantuar telefonin e ri F5 i cili vjen me një ekran 6-inç. Ekrani i këtij telefoni është FHD+ me rezolucion 2016x1080 pixels. Kj ...
Restauranti mahnitës nënujor ‘Subsix’ (Video)

Restauranti mahnitës nënujor ‘Subsix’ (Video)

Aftësi të madhe për të qenë pjesëtar i jetës në oqean e ka restauranti 'Subsix' që gjendet në Maldive. Ai është një vendpushim nënujor, ku mysafirë ...
1 2 3 4 18 20 / 180 POSTS