Category: SPORT

1 50 51 52 53 54 81 520 / 806 POSTS
Gjashtë yjet që gjatë verës do të jenë lojtarë të lirë (Video)

Gjashtë yjet që gjatë verës do të jenë lojtarë të lirë (Video)

Po afron qershori, muaji kur përfundojnë kontratat e futbollistëve. Në tregun e transferimeve të verës, skuadrat që duan të përforcohen me yje nuk ...

Morina: Hajvalia është hijeshia e kampionatit

Gjilani ka mposhtur Hajvalinë me rezultat të thellë 3-0. Skuadra mysafire u paraqit në këtë takim si gjithnjë me futbollist të rinj dhe tejet të ta ...

Mbyllen ndeshjet e Super Ligës, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e Vala Super Ligës së Kosovës në futboll, shkruan IndeksOnline Lideri Trepça ’89 ka vazhduar me fitore duke mposhtur ...
Pritje madhështore në aeroportin ‘Adem Jashari’ për Erzen Rrustemin, kampionin e botës në boks (Foto)

Pritje madhështore në aeroportin ‘Adem Jashari’ për Erzen Rrustemin, kampionin e botës në boks (Foto)

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, kampioni i botës në boks, në versionin WBF, Erzen Rrustemi, është pritur në mënyrë ...

14-vjeçari thyen rekord në basketbollin e Kosovës

Basketbollisti i Vllaznimit, Bleonis Tanushi ka thyer rekord në basketbollin e Kosovës si lojtari më i ri që ka shënuar pikë në Superligë. 14-vjeça ...

Ndryshon data e shitjes së Milanit?

Mediat në Itali raportojnë se shitja e Milanit mund të realizohet për një ditë më herët se që ishte planifikuar, më 13 prill. Pas një serie të zgja ...

Jams bëhet shënuesi i shtatë më i mirë në histori, por Cavs humbin

Në një mbrëmje speciale për LeBron James, skuadra kampione e NBA ka pësuar disfatë. LeBron James ia doli që të kalonte Shaquille O’Neil në renditje ...

Juventus-Barcelona, shiten të gjitha biletat vetëm për pak orë

Të gjitha biletat për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve për ndeshjen e parë të Juventusit me Barcelonën janë shitur vetëm disa minuta pasi kanë dalë ...
Messi letër FIFA-s, kërkon uljen e dënimit (Foto)

Messi letër FIFA-s, kërkon uljen e dënimit (Foto)

Lionel Messi të mërkurën mori lajmin për dënimin nga FIFA, me ndalim për katër ndeshje, ndërsa sot u ka dërguar një letër FIFA-s për të kërkuar falje. ...

FSHF merr vendimin për Taulant Xhakën

Sekretari i FSHF-së, Ilir Shulku, ka folur për largimin e Taulant Xhakës nga grumbullimi. Ai ka thënë se çështja e tij është më shumë mediatike dhe ...
1 50 51 52 53 54 81 520 / 806 POSTS