Category: SPORT

1 2 3 4 5 77 30 / 764 POSTS
KOK-u: Qeveria serbe ia doli të ndalë karateistët në kufi, por nuk do të mund ta shuajë ëndrrën e tyre olimpike

KOK-u: Qeveria serbe ia doli të ndalë karateistët në kufi, por nuk do të mund ta shuajë ëndrrën e tyre olimpike

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) e ka pritur me shqetësim të madh ndaljen në kufi të delegacionit të karatesë së Kosovës, të cilët udhëtonin për të ma ...
Kuka krenar për të arriturat e Kelmendit në ditëlindjen e 27 (Foto)

Kuka krenar për të arriturat e Kelmendit në ditëlindjen e 27 (Foto)

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, sot feston ditëlindjen e saj të 27. Trajneri i përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka përmes një pos ...
Dajaku, drenicasi që gjunjëzoi Serbinë në Evropian

Dajaku, drenicasi që gjunjëzoi Serbinë në Evropian

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, saktësisht Drenica, Leon Dajaku, ia ka siguruar fitoren e parë Përfaqësueses U-17 të Gjermanisë në evropianin që ka ...
Villarreali ia jep Barçës nderimin që s’e mori nga Reali

Villarreali ia jep Barçës nderimin që s’e mori nga Reali

Barcelona ka reaguar ndaj refuzimit të Real Madridit për t'ia bërë gardën e nderit, duke krijuar një gardë nderi vetë pas barazimit 2:2 të dielën mbrë ...
Nga Anglia mund të shkojnë pesë klube në Ligën e Kampionëve

Nga Anglia mund të shkojnë pesë klube në Ligën e Kampionëve

UEFA ka konfirmuar se top-katërshja e Premier Ligës do të kualifikohet për Ligën e Kampionëve, edhe nëse Liverpooli e fiton këtë trofe dhe mbyll sezon ...
Gjyqtari kosovar ndanë drejtësinë mes Gjermanisë dhe Koresë së Jugut në Kampionatin Botëror të Pingpongut

Gjyqtari kosovar ndanë drejtësinë mes Gjermanisë dhe Koresë së Jugut në Kampionatin Botëror të Pingpongut

Gjyqtari ndërkombëtar i pingpongut, Jeton Beqiri, ka ndarë drejtësinë në ndeshjen gjysmëfinale të kampionatit botëror të pingpongut, ndërmjet Gjermani ...
Historia e fanellave të futbollit dhe arsyeja pse njerëzit interesohen për to

Historia e fanellave të futbollit dhe arsyeja pse njerëzit interesohen për to

Kupa e Botës është vend jo vetëm ku shfaqen lojtarët më të mirë në botë, por edhe ku shfaqen disa prej uniformave më të mira dhe më të këqija të futbo ...
Valon Berisha feston titullin e pestë rresht në Austri

Valon Berisha feston titullin e pestë rresht në Austri

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, të dielën e ka festuar titullin e pestë rresht në Austri me skuadrën e Red Bull Salzburgut. T ...
City ndan pikët me Huddersfieldin

City ndan pikët me Huddersfieldin

Manchester City nuk ka arritur t’i marrë pikët e plota në sfidën e sotme në shtëpi kundër Huddersfieldit. Përkundër që pati një dominim të madh sku ...
Cardiffi siguron kualifikimin direkt në Premier Ligë

Cardiffi siguron kualifikimin direkt në Premier Ligë

Cardiff City ka siguruar kualifikimin direkt në Premier Ligë për sezonin e ardhshëm. Në xhiron e fundit të Championshipit, Cardiffi barazoi pa gola ...
1 2 3 4 5 77 30 / 764 POSTS