Category: SPORT

1 2 3 4 42 20 / 413 POSTS
Pas 15 vjet karrierë në ekip, Ruxhi ndahet nga Liria

Pas 15 vjet karrierë në ekip, Ruxhi ndahet nga Liria

Portieri vendas i Lirisë, Armend Ruxhi, është ndarë nga ekipi bardhezi, pas fazës përgatitore të skuadrës. Mësohet se portieri shumëvjeçar i ekipit ...
Shkëndija zbulon fanellat e sezonit të ri (Foto/Video)

Shkëndija zbulon fanellat e sezonit të ri (Foto/Video)

Klubi shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija e Tetovës ka zbuluar fanellat e reja për sezonin 2017/18. Shkëndija ka arritur në fazën 'Play-Off' të Ligës ...
Maqedonia i tregoi botës ‘recetën’ e diskriminimit ndaj shqiptarëve (Foto & Video)

Maqedonia i tregoi botës ‘recetën’ e diskriminimit ndaj shqiptarëve (Foto & Video)

Në Shkup dje u luajt loja e Superkupës së Evropës në mes Real Madridit dhe Manchester United e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve me rezultat 2-1 ...
Shkup: Sonte zhvillohet ndeshja Real Madrid – Manchester United

Shkup: Sonte zhvillohet ndeshja Real Madrid – Manchester United

Sonte në Shkup, do të zhvillohet finalja e Superkupës së Evropës, në mes të ekipeve, Real Madrid dhe Manchester United. Autoritetet maqedonase, kan ...
Ruset u diskualifikuan për shkak të dopingut, medalja e artë u jepet SHBA-ve

Ruset u diskualifikuan për shkak të dopingut, medalja e artë u jepet SHBA-ve

Ekipit të femrave të Shteteve të Bashkuara në stafetën 4x400 metra, i është dhënë medalja e artë për Kampionati Botëror të Atletikës në vitin 2013, pa ...
Zbulohen deklaratat e Ronaldos në gjykatë për evazion fiskal

Zbulohen deklaratat e Ronaldos në gjykatë për evazion fiskal

Cristiano Ronaldo është dalë të hënën para gjyqit, aty ku ka deklaruar pafajësinë e tij rreth akuzave për ikje të taksave në Spanjë. Ylli portugez ...
Koreografia e tifozëve të Legias bën xhiron e botës, një ushtar gjerman duke e qëlluar një fëmijë polak me pistoletë në kokë (Foto)

Koreografia e tifozëve të Legias bën xhiron e botës, një ushtar gjerman duke e qëlluar një fëmijë polak me pistoletë në kokë (Foto)

Tifozët e Legia Varshavës kanë përkujtuar përvjetorin e Kryengritjes së Varshavës Gjatë ndeshjes kualifikuese për Ligën e Kampionëve, kundër Astana ...
Agjenti konfirmon: PSG do të paguajë rekord 222 milionë euro që Barca i kërkon

Agjenti konfirmon: PSG do të paguajë rekord 222 milionë euro që Barca i kërkon

Agjenti i Neymarit ka konfirmuar se Paris Saint –Germain do të paguajë klauzolën prej 222 milionë eurosh që e kërkon Barcelona. Katalanasit kanë ko ...
Kina 2019: Kosova kërkon fitore ndaj Maqedonisë

Kina 2019: Kosova kërkon fitore ndaj Maqedonisë

Kosova do të përballet me Maqedoninë, sonte nga ora 20:15, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Ky takim luhet në kuadër të para-kualifikim ...
Lorik Cana do liri për Ballistin (Foto)

Lorik Cana do liri për Ballistin (Foto)

Ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Lorik Cana, ka kërkuar liri për Ballistin, Ismail Morina. Gjykata në Dubrovnik ka vendosur për ek ...
1 2 3 4 42 20 / 413 POSTS