Category: SHENDETESI

1 54 55 56 57 58 65 560 / 647 POSTS
Ushtrimet që i largojnë dhimbjet e nervit shiatik (Video)

Ushtrimet që i largojnë dhimbjet e nervit shiatik (Video)

Dhimbjet e nervit shiatik me të vërtetë se janë të padurueshme dhe ua shndërrojnë tërë ditën në një katastrofë. Sikletin mund ta ndjeni kudo ku shtrih ...

Shmangni këto lëngje nëse planifikoni të mbeteni shtatzënë

Pijet dietike mund të ulin shanset e mbetjes shtatzënë në rastet e fertilizimit in Vitro, sugjeron një studim i ri. Gratë që përdorin ëmbëltues artifi ...

Fruti më i mirë i vjeshtës

Fruti më i mirë i vjeshtës padyshim që është hurma dhe e ka prejardhjen nga Kina dhe Japonia. Hurmat janë konsideruar fruti me shumë energji, janë ...

Mposhtni pagjakësinë me këto produkte

Nëse keni probleme shëndetësore të llojit anemi, mjekët japin këshilla se çfarë duhet të hani në mënyrë që ta eliminoni këtë gjendje. Ata këshillo ...
Kurrë mos e lani pulën para se ta fusni në furrë! (Video)

Kurrë mos e lani pulën para se ta fusni në furrë! (Video)

Helmimi me ushqim është dukuri e shpeshtë, mirëpo ndodh kryesisht për shkak të gabimeve të njerëzve në përgatitjen e ushqimit. Ato gjëra më së shpe ...

Zika mund të përhapet gjerësisht në Azi thotë OBSH

Virusi Zika ka shumë të ngjarë të vazhdojë të përhapet në Azi, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë. Qindra raste me këtë virus janë raportuar në ...

Ndikimi i lëngut të qershisë tek njeriu

Ekspertët e mjeksisë, çdo ditë bëjnë studime për të zbuluar se si natyra mund të ndikojë pozitivisht në shëndetin tuaj dhe së fundmi ata kanë gjetur s ...

Keni kujdes ju që bëni ‘selfie’!

Shumë persona janë të fiksuar pas fotove 'selfie'. Por kjo metodë është shenjë e një problemi mendor, paralajmërojnë ekspertët. Ato mund të tregojnë p ...
Lëngu që lufton Diabetin (Foto)

Lëngu që lufton Diabetin (Foto)

Diabeti është një ndër sëmundjet më të zakonshme të kohëve tona. Por, kura për diabet mund të gjendet lehtë edhe te produktet që na dhuron natyra. ...

Zbardhni dhëmbët tuaj për 3 minuta!

Si t'i zbardhim dhëmbët? Kjo është një pyetje që gjithkush e do përgjigjen për të pasur dhëmbë të shëndritshëm e të bardhë si bora. Farmacitë janë ...
1 54 55 56 57 58 65 560 / 647 POSTS