Category: SHENDETESI

1 53 54 55 56 57 73 550 / 722 POSTS

Arsyeja e vërtetë pse kafshoni thonjtë

Është një ves i përsëritur që flet shumë për ju: sugjerohet se ata që hanë thonjtë kanë prirjen të jenë perfeksionistë, por në të njëjtën kohë dhe të ...
Ndryshimet e trupit të gruas gjatë shtatzënisë (Video)

Ndryshimet e trupit të gruas gjatë shtatzënisë (Video)

Një video fascionuese e publikuar nga Mail Online tregon ndikimin e shtatzënisë në trupin e nënës, përderisa ajo bën vend për foshnjën në ardhje. K ...
Operohet gruaja më e trashë në botë (Video)

Operohet gruaja më e trashë në botë (Video)

Besohet të jetë njeriu me peshën më të madhe në botë. Një grua egjiptiane i është nënshtruar operacionit për heqje të kilogramëve. Një zëdhënës në ...

Pemët dhe perimet që duhet të hahen me lëvore

Kthejeni thikën prapa në dollap. Konsumimi i pemëve dhe perimeve me lëvore mund të shton sasinë e vitaminave, të na mbrojë nga kanceri dhe të na shtoj ...

Çfarë është radiokirurgjia?

Radiokirurgjia është pjesë e terapisë rrezatuese, e cila përdoret për trajtimin e tumoreve, zakonisht në tru, të cilat nuk mund të mënjanohen me anë t ...
Fruti i ftoit dhe vlerat e tij (Video)

Fruti i ftoit dhe vlerat e tij (Video)

Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë por, nga të dhënat e deritanishme të shkencës del në pah se ftoi në ...

Nxehtësia apo akulli – çfarë ndihmon në lehtësimin e disa llojeve të dhimbjes

Kur ndiejmë dhimbje, shpesh paraqitet dilema nëse duhet të zgjedhim kompresa të nxehta apo të ftohta, ndërsa shumë prej nesh shpesh gabojmë në zgjedhj ...
Ndizeni një gjethe Dafine në shtëpi dhe shikoni se çfarë do të ndodhë brenda vetëm 10 minutash (Video)

Ndizeni një gjethe Dafine në shtëpi dhe shikoni se çfarë do të ndodhë brenda vetëm 10 minutash (Video)

Gjethe dafine keni me siguri në shtëpi, mirëpo nuk jeni të sigurt që mund të përdoret edhe kështu. Edhe pse tani e përdorim kryesisht si mëlmesë, n ...

Sa ditë në javë duhet punuar personat mbi 40 vjet?

Stimulimi i trurit është gjë e rëndësishme gjatë secilës fazë së jetës tuaj, dhe ushqimi i trurit është po aq i nevojshëm sa ushqimi i lukthit. Pranda ...

Mjekët e mbajnë sekret: Kjo pije shëron mbi 60 sëmundje

Bëhet fjalë për një kombinim substancash natyrale por që mund të përdoret për të kuruar më shumë se 60 sëmundje midis të cilave: Eliminon parazitët ...
1 53 54 55 56 57 73 550 / 722 POSTS