Category: SHENDETESI

1 47 48 49 50 51 73 490 / 722 POSTS
Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Studimet amerikane kanë treguar se dredhëzat kanë disa përbërës me veti të fuqishme antioksiduese të cilët mund të ndalojnë zhvillimin e qelizave të k ...

Kjo është pija që vret edhe qelizat më të vogla kancerogjene

Natyra mund të jetë mjeku më i mirë për shumë probleme shëndetësore. E tëra që duhet ne të bëjmë është që t’i përdorim ato sa herë na ipet mundësia. ...
Shkencëtarët: Fshirja e kujtimeve është e mundur (Video)

Shkencëtarët: Fshirja e kujtimeve është e mundur (Video)

Komuniteti shkencor është vënë në dilemë nëse fshirja e kujtimeve të pakëndshme nga truri në të ardhmen do të mund të shkaktojë harresën e gabimeve ...
Fiku, njihuni me vetitë kuruese të këtij fruti (Video)

Fiku, njihuni me vetitë kuruese të këtij fruti (Video)

Fiku është një frut të cilin e gjejmë lehtësisht gjatë periudhës së verës dhe për një pjesë të madhe, mund të jetë edhe fruti i preferuar. Ai është nj ...
Të pini apo jo katër kafe në ditë? (Video)

Të pini apo jo katër kafe në ditë? (Video)

Sa kafeinë konsumojmë dhe nëse kafeja është e mirë apo e keqe për shëndetin tonë është një fushë që shkakton shumë debat. Por, më në fund një grup ...
Shkrini kilogramët dhe mbroni shëndetin e përgjithshëm (Video)

Shkrini kilogramët dhe mbroni shëndetin e përgjithshëm (Video)

Ushqimi i famshëm, i cili është shumë i dobishëm është fëstëku. Përveç reduktimit të nivelit të kolesterolit, ky fryt arror është një burim i shkëlqye ...
Autizmi, përmbyllet muaji i vetdijësimit (Video)

Autizmi, përmbyllet muaji i vetdijësimit (Video)

Asociacioni Nacional i Autizmit në Kosovë - ANAK, brenda muajit prill si muaji i vetëdijesimit mbi autizmin, ka zgjedhur mediat në kuadër të aktivitet ...
Zoe Lush, vajza e cila është bërë nga ‘qelqi’ (Video)

Zoe Lush, vajza e cila është bërë nga ‘qelqi’ (Video)

E lindur ndryshe... Zoe Lush ka një gjendje të çuditshme, që do të thotë se eshtrat e saj ‘qëndrojnë në erë’. https://www.youtube.com/watch?v=tyuGv ...
Mbipesha po i ‘vret’ njerëzit (Video)

Mbipesha po i ‘vret’ njerëzit (Video)

Mbipesha ose obeziteti është shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme. Ky fakt u bë me dije nga Society of General Internal Medicine gjatë një t ...

Shokon mjeku italian: Kanceri shërohet me vetëm një përbërës shtëpiak

Tullio Simonchini, mjeku italian, pretendon se kanceri është vetëm një baktere dhe asgjë më tepër. Ai gjithashtu pohon se soda e bukës mund ta elim ...
1 47 48 49 50 51 73 490 / 722 POSTS