Category: SHENDETESI

1 31 32 33 34 35 36 330 / 351 POSTS
Çfarë duhet të hani e çfarë jo në verë

Çfarë duhet të hani e çfarë jo në verë

Stina e verës është periudha në të cilën duhet të kujdesemi shumë për shëndetin dhe produktet që konsumoni. Nutricientët ju japin disa këshilla rre ...
Ka kaluar koha e saunave, ngrirja në modë (Foto)

Ka kaluar koha e saunave, ngrirja në modë (Foto)

Si është ë mundur që sportistët më të mirë botëror i kalojnë aq shpejtë lëndimet e rënda? Si është e mundur që njerëzit e famshëm duken gjithmonë ...
Fruta-perimet që luftojnë rrezikun nga kanceri

Fruta-perimet që luftojnë rrezikun nga kanceri

Të gjitha studimet mbi kancerin e lidhin atë me mënyrën e të ushqyerit, andaj duhet të tregoheni të kujdesshëm që të jeni sa më afër ushqimeve me bazë ...
Hani darkë – Mos bëni gabim

Hani darkë – Mos bëni gabim

Një pjesë e mirë e njerëzve mendojnë se eleminimi i darkës është një zgjidhje e mirë për të bërë gjumë të qetë dhe për të mos e rënduar organizmin. Po ...
Celuliti, si ta eleminojmë?

Celuliti, si ta eleminojmë?

Ja se si mund ta ndihmoni mirëfunksionimin e qarkullimit të gjakut nëpërmjet ushqyerjes. Nëse do të ndiqni këto këshilla ju do të mund të dobësoheni, ...
Brokoli i dobishëm për shëndetin

Brokoli i dobishëm për shëndetin

Ngrënia e brokolit mund të ulë rrezikun nga sëmundjet e zemrës, tipit 2 të diabetit dhe disa llojeve të kancerit, thotë një studim shkencor. Flavan ...
Virusi Zika – zbulohen antitrupat që i hapin rrugë krijimit të vaksinës

Virusi Zika – zbulohen antitrupat që i hapin rrugë krijimit të vaksinës

Një grup shkencëtarësh evropianë njoftuan sot se kanë zbuluar disa antitrupa të aftë të neutralizojnë virusin Zika, një zbulim që i hap rrugën krijimi ...
Si të kujdeseni për ushqimin e fëmijëve tuaj?

Si të kujdeseni për ushqimin e fëmijëve tuaj?

Pas një ditë të zënë, ju doni që fëmijëve tuaj t'ua shërbeni një darkë të shijshme. Por, ju duhet që në këtë racion të shërbeni edhe perime, ndonës ...
Ato që ua dëmtojnë shikimin më së shumti

Ato që ua dëmtojnë shikimin më së shumti

Çdo ditë ne bëjmë disa veprime të cilat mund të dëmtojnë shikimin ndaj është mirë t'i shmangim sa të mundemi. - Përqendrimi i tepruar në celular ...
Do ta bëni gjumin e ëmbël – Kuptoje qysh?!

Do ta bëni gjumin e ëmbël – Kuptoje qysh?!

Për ata që dëshirojnë të bëjnë gjumë të qetë gjatë natës, idealja është që përpara tij, të konsumojnë çokollatë të zezë, por jo duke e tepruar. Ky ...
1 31 32 33 34 35 36 330 / 351 POSTS