Category: SHENDETESI

1 30 31 32 33 34 73 320 / 722 POSTS
Katër artikuj të cilët pastrojnë mushkëritë nga nikotina në çastin kur i merrni

Katër artikuj të cilët pastrojnë mushkëritë nga nikotina në çastin kur i merrni

Ekspertët rekomandojnë zvogëlim gradual të pirjes së duhanit në kombinim me detoksikimin. Nikotina në të vërtetë është insekticid i cili pë ...
Çfarë duhet të dini për autofobinë?

Çfarë duhet të dini për autofobinë?

Autofobia është një çrregullim ankthi që nxitet nga ideja dhe përvoja e kohës së shpenzimit vetëm. Ashtu si çrregullimet e tjera të ankthit, ...
Arsyeja pse duhet të hani banane me shenja të zeza

Arsyeja pse duhet të hani banane me shenja të zeza

Herën tjetër kur të blini banane, mos mendoni se ato me shenja të zeza janë të këqija dhe se nuk duhet t’i merrni, duke u munduar që t’i gjeni ato ...
Po ju zbulojmë mënyrën se si t’ua zvogëloni makaronave drastikisht numrin e kalorive

Po ju zbulojmë mënyrën se si t’ua zvogëloni makaronave drastikisht numrin e kalorive

Makaronat, sado që të jenë të shijshëm, vetvetiu janë amidon i cili nuk është posaçërisht i mirë për ne. Kështu 100 gramë makarona përmbajn ...
Ja pse nuk duhet të përzieni kurrë Red Bull-in me Vodka (Video)

Ja pse nuk duhet të përzieni kurrë Red Bull-in me Vodka (Video)

Për vite të tëra, doktorët kanë paralajmëruar për rreziqet e përzierjes së alkoolit me pijet që kanë kafeinë. Një nga pijet më të famshme ësh ...
Duhan gjatë shtatëzënisë? Nga këto sëmundje preket bebja (Video)

Duhan gjatë shtatëzënisë? Nga këto sëmundje preket bebja (Video)

Qendra e Kontrollit për Parandalimin e Sëmundjeve deklaron se rreth 55% e nënave konsumojnë duhane dhe gjatë shtatzënisë. Edhe pse shpesh herë spec ...
Ushqyerja me gji parandalon dy nga sëmundjet më vdekjeprurëse tek femrat (Video)

Ushqyerja me gji parandalon dy nga sëmundjet më vdekjeprurëse tek femrat (Video)

Nënat që ushqejnë foshnjat me gji mund të ulin rrezikun e sulmit në zemër ose goditjes në tru me kalimin e viteve, ka zbuluar një studim i ri. Pë m ...
Vezët e reduktojnë urinë

Vezët e reduktojnë urinë

Studimi i ri i publikuar në revistën profesionale 'Nutrition Research' ka zbuluar se sa i rëndësishëm është kafjalli i pasur me proteina, më saktësi ...
Metoda natyrale që largon të gjitha helmet nga trupi brenda natës

Metoda natyrale që largon të gjitha helmet nga trupi brenda natës

Jetesa sedentare (qëndrimi gjatë gjithë kohës ulur) mund të shkaktojë qarkullim të dobët të gjakut, sidomos në këmbë. Bashkojeni këtë me zakonet e ...
3 arsye që shtojnë dëshirën për të pirë lëng karrotash

3 arsye që shtojnë dëshirën për të pirë lëng karrotash

Karrotat bëjnë pjesë në grupin e ushqimeve që kanë vlera të larta shëndetësore. Ato janë të dobishme për sytë, lëkurën, dhëmbët dhe sistemin e t ...
1 30 31 32 33 34 73 320 / 722 POSTS