Category: SHENDETESI

1 29 30 31 32 33 55 310 / 550 POSTS
Kopra është shumë e shëndetshme (Video)

Kopra është shumë e shëndetshme (Video)

Kopra është shumë e shëndetshme. Gjellëve u jep një aromë të hatashme mesdhetare. Në Indi është zakon që pas darkës të përtypen gjethet koprës, në ...
Gujava, lufton kancerin e prostatës (Video)

Gujava, lufton kancerin e prostatës (Video)

Gujava përmban sasi të larta likopeni, një antioksidant i cili lufton kancerin e prostatës. Kjo frutë tropikale, si asnjë prodhim tjetër bimor, përf ...
Ligj i ri në Britani, të gjitha cigaret në pako me ngjyrë të gjelbër (Foto)

Ligj i ri në Britani, të gjitha cigaret në pako me ngjyrë të gjelbër (Foto)

Rregullat rigoroze për cigare në Britani të Madhe do të fillojnë të zbatohen nga e diela, në përpjekje për të shtyrë njerëzit që të braktisin pirjen e ...
Foshnja e qengjit rritet në mitër artificiale (Video)

Foshnja e qengjit rritet në mitër artificiale (Video)

Shkencëtarët besojnë se do të ndihmojnë në jetën e foshnjeve të njerëzve. Çdo vit, 30 mijë amerikanë lindin të paktën me 26 javë, apo edhe më herët ...
Shalqiri ju mban energjik me orë të tëra (Video)

Shalqiri ju mban energjik me orë të tëra (Video)

Imagjinoni veten duke ecur në dyqan dhe t’jua kap syri pjesën e shalqinjve, të cilët mbajnë etiketa me këtë përshkrim: “USHQIM I CILI DO T’JU BËJË MË ...
Çaji i kamomilit i dobishëm kundër kancerit (Video)

Çaji i kamomilit i dobishëm kundër kancerit (Video)

Hulumtuesit në Universitetin e Ohios kanë zbuluar se një substancë që përmban kamomil, apigenina, mund ta ketë një efekt toksik mbi qelizat e kancerit ...
Speci djegës, dhe përfitimet e nga ai (Video)

Speci djegës, dhe përfitimet e nga ai (Video)

Është i bukur ta shohësh, me ngjyrën e kuqe e ndezur, dhe ka aftësinë të zbukurojë pjatën me shijen e saj pikante. Speci djegës ka shumë përfitime që ...
8 arsye pse të bën mirë shafrani i Indisë (Video)

8 arsye pse të bën mirë shafrani i Indisë (Video)

Shafrani i Indisë përveçse iu jep një shije të shkëlqyeshme gatimeve të ndryshme, veçanërisht mishit, duhet të konsumohet akoma më shumë sepse studime ...
Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Studimet amerikane kanë treguar se dredhëzat kanë disa përbërës me veti të fuqishme antioksiduese të cilët mund të ndalojnë zhvillimin e qelizave të k ...

Kjo është pija që vret edhe qelizat më të vogla kancerogjene

Natyra mund të jetë mjeku më i mirë për shumë probleme shëndetësore. E tëra që duhet ne të bëjmë është që t’i përdorim ato sa herë na ipet mundësia. ...
1 29 30 31 32 33 55 310 / 550 POSTS