Category: SHENDETESI

1 2 3 4 5 27 30 / 267 POSTS
Foshnja e qengjit rritet në mitër artificiale (Video)

Foshnja e qengjit rritet në mitër artificiale (Video)

Shkencëtarët besojnë se do të ndihmojnë në jetën e foshnjeve të njerëzve. Çdo vit, 30 mijë amerikanë lindin të paktën me 26 javë, apo edhe më herët ...
Shalqiri ju mban energjik me orë të tëra (Video)

Shalqiri ju mban energjik me orë të tëra (Video)

Imagjinoni veten duke ecur në dyqan dhe t’jua kap syri pjesën e shalqinjve, të cilët mbajnë etiketa me këtë përshkrim: “USHQIM I CILI DO T’JU BËJË MË ...
Çaji i kamomilit i dobishëm kundër kancerit (Video)

Çaji i kamomilit i dobishëm kundër kancerit (Video)

Hulumtuesit në Universitetin e Ohios kanë zbuluar se një substancë që përmban kamomil, apigenina, mund ta ketë një efekt toksik mbi qelizat e kancerit ...
Speci djegës, dhe përfitimet e nga ai (Video)

Speci djegës, dhe përfitimet e nga ai (Video)

Është i bukur ta shohësh, me ngjyrën e kuqe e ndezur, dhe ka aftësinë të zbukurojë pjatën me shijen e saj pikante. Speci djegës ka shumë përfitime që ...
8 arsye pse të bën mirë shafrani i Indisë (Video)

8 arsye pse të bën mirë shafrani i Indisë (Video)

Shafrani i Indisë përveçse iu jep një shije të shkëlqyeshme gatimeve të ndryshme, veçanërisht mishit, duhet të konsumohet akoma më shumë sepse studime ...
Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Studimet amerikane kanë treguar se dredhëzat kanë disa përbërës me veti të fuqishme antioksiduese të cilët mund të ndalojnë zhvillimin e qelizave të k ...
Kjo është pija që vret edhe qelizat më të vogla kancerogjene

Kjo është pija që vret edhe qelizat më të vogla kancerogjene

Natyra mund të jetë mjeku më i mirë për shumë probleme shëndetësore. E tëra që duhet ne të bëjmë është që t’i përdorim ato sa herë na ipet mundësia. ...
Shkencëtarët: Fshirja e kujtimeve është e mundur (Video)

Shkencëtarët: Fshirja e kujtimeve është e mundur (Video)

Komuniteti shkencor është vënë në dilemë nëse fshirja e kujtimeve të pakëndshme nga truri në të ardhmen do të mund të shkaktojë harresën e gabimeve ...
Fiku, njihuni me vetitë kuruese të këtij fruti (Video)

Fiku, njihuni me vetitë kuruese të këtij fruti (Video)

Fiku është një frut të cilin e gjejmë lehtësisht gjatë periudhës së verës dhe për një pjesë të madhe, mund të jetë edhe fruti i preferuar. Ai është nj ...
Të pini apo jo katër kafe në ditë? (Video)

Të pini apo jo katër kafe në ditë? (Video)

Sa kafeinë konsumojmë dhe nëse kafeja është e mirë apo e keqe për shëndetin tonë është një fushë që shkakton shumë debat. Por, më në fund një grup ...
1 2 3 4 5 27 30 / 267 POSTS