Category: SHENDETESI

1 26 27 28 29 30 52 280 / 515 POSTS
Çaji i kamomilit i dobishëm kundër kancerit (Video)

Çaji i kamomilit i dobishëm kundër kancerit (Video)

Hulumtuesit në Universitetin e Ohios kanë zbuluar se një substancë që përmban kamomil, apigenina, mund ta ketë një efekt toksik mbi qelizat e kancerit ...
Speci djegës, dhe përfitimet e nga ai (Video)

Speci djegës, dhe përfitimet e nga ai (Video)

Është i bukur ta shohësh, me ngjyrën e kuqe e ndezur, dhe ka aftësinë të zbukurojë pjatën me shijen e saj pikante. Speci djegës ka shumë përfitime që ...
8 arsye pse të bën mirë shafrani i Indisë (Video)

8 arsye pse të bën mirë shafrani i Indisë (Video)

Shafrani i Indisë përveçse iu jep një shije të shkëlqyeshme gatimeve të ndryshme, veçanërisht mishit, duhet të konsumohet akoma më shumë sepse studime ...
Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Dredhëza, fruti i cili ju mbron nga sëmundja e rëndë (Video)

Studimet amerikane kanë treguar se dredhëzat kanë disa përbërës me veti të fuqishme antioksiduese të cilët mund të ndalojnë zhvillimin e qelizave të k ...
Kjo është pija që vret edhe qelizat më të vogla kancerogjene

Kjo është pija që vret edhe qelizat më të vogla kancerogjene

Natyra mund të jetë mjeku më i mirë për shumë probleme shëndetësore. E tëra që duhet ne të bëjmë është që t’i përdorim ato sa herë na ipet mundësia. ...
Shkencëtarët: Fshirja e kujtimeve është e mundur (Video)

Shkencëtarët: Fshirja e kujtimeve është e mundur (Video)

Komuniteti shkencor është vënë në dilemë nëse fshirja e kujtimeve të pakëndshme nga truri në të ardhmen do të mund të shkaktojë harresën e gabimeve ...
Fiku, njihuni me vetitë kuruese të këtij fruti (Video)

Fiku, njihuni me vetitë kuruese të këtij fruti (Video)

Fiku është një frut të cilin e gjejmë lehtësisht gjatë periudhës së verës dhe për një pjesë të madhe, mund të jetë edhe fruti i preferuar. Ai është nj ...
Të pini apo jo katër kafe në ditë? (Video)

Të pini apo jo katër kafe në ditë? (Video)

Sa kafeinë konsumojmë dhe nëse kafeja është e mirë apo e keqe për shëndetin tonë është një fushë që shkakton shumë debat. Por, më në fund një grup ...
Shkrini kilogramët dhe mbroni shëndetin e përgjithshëm (Video)

Shkrini kilogramët dhe mbroni shëndetin e përgjithshëm (Video)

Ushqimi i famshëm, i cili është shumë i dobishëm është fëstëku. Përveç reduktimit të nivelit të kolesterolit, ky fryt arror është një burim i shkëlqye ...
Autizmi, përmbyllet muaji i vetdijësimit (Video)

Autizmi, përmbyllet muaji i vetdijësimit (Video)

Asociacioni Nacional i Autizmit në Kosovë - ANAK, brenda muajit prill si muaji i vetëdijesimit mbi autizmin, ka zgjedhur mediat në kuadër të aktivitet ...
1 26 27 28 29 30 52 280 / 515 POSTS