Category: SHENDETESI

1 25 26 27 28 29 73 270 / 722 POSTS
Ja pse duhet të pini ujë sapo të zgjoheni nga gjumi

Ja pse duhet të pini ujë sapo të zgjoheni nga gjumi

Ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Një nga gjërat më të mira që mund t’i bëni organizmit tuaj është të pini ujë sapo zgjoheni n ...
Çfarë është kanceri i trurit

Çfarë është kanceri i trurit

KANCERI I TRURIT Tumoret e trurit nuk janë një problem shumë i rrallë. Me mijëra e mijëra njerëz diagnostikohen çdo ditë me tumor të trurit dhe pje ...
Teknika për masazhimin e veshit që qetëson dhimbjet në të gjithë trupin

Teknika për masazhimin e veshit që qetëson dhimbjet në të gjithë trupin

Ndiheni të stresuar e muskujt i keni të kontraktuar? Një mazash relaksues është ajo për të cilën keni nevojë, por nëse këto të fundit bëhen n ...
Gjashtë vende ku nuk duhet përdorur kurrë uthull për pastrim

Gjashtë vende ku nuk duhet përdorur kurrë uthull për pastrim

Ti mund të përdorësh uthullën në pastrim. Ajo heq njollat, freskon rrobat, pastron xhamat etj. Ka dhe avantazhin që është plotësisht natyrale, por ...
Pija që rrit pjellorinë te gratë (Video)

Pija që rrit pjellorinë te gratë (Video)

Rezultatet e një studimi të ri të kryer në SHBA tregoi se gratë që pinë një gotë verë të kuqe në javë kanë pjellori më të lartë se gratë që nuk pinë v ...
Jennifer Lopez gjithmonë për kafjall ha smoothie – thotë që është i shëndetshëm dhe eliminon shtresat yndyrore (Receta)

Jennifer Lopez gjithmonë për kafjall ha smoothie – thotë që është i shëndetshëm dhe eliminon shtresat yndyrore (Receta)

Të gjithë ngazëllehemi me dukjen rinore dhe bukurinë e Jennifer Lopezit. Ylli latin madje edhe në moshën 47-vjeçare shkëlqen dhe duket së p ...
Shkenca: Shikimi i filmave horror ju djegë kalori njësoj sikurse të ecni 30 minuta

Shkenca: Shikimi i filmave horror ju djegë kalori njësoj sikurse të ecni 30 minuta

Nëse jeni në mesin e personave që iu pëlqejnë filmat e frikshëm, atëherë kemi disa lajme të mira për ju. Një studim i kryer nga Universit ...
Mbajtja e teshtitjes mund të jetë vdekjeprurëse?!

Mbajtja e teshtitjes mund të jetë vdekjeprurëse?!

Teshtitja është një nga mekanizmat mbrojtës të trupit tonë nëpërmes të cilës nxjerrim bakteret dhe viruset nga hunda. Gjatë teshtitjes, ajri në ...
Ushqimi i fëmijëve të moshës 3-6 vjeç

Ushqimi i fëmijëve të moshës 3-6 vjeç

Çdo fëmijë ushqehet ashtu se si ne prindërit u servojmë ushqimin. Ata ushqehen ashtu siç ushqehemi dhe ne. Për këtë arsye duhet t’i mësojmë dhe ...
Farat e kungullit të dobishme për shëndetin e njeriut

Farat e kungullit të dobishme për shëndetin e njeriut

Ashtu sikurse edhe vet kungulli, edhe farat e tij janë mjaft të shëndetshme kur bëhet fjalë për shëndetin e njeriut. Kjo për shkak të përmbajtjes s ...
1 25 26 27 28 29 73 270 / 722 POSTS