Category: SHENDETESI

1 22 23 24 25 26 57 240 / 564 POSTS

Preferoni të pini kafe posa të zgjoheni nga gjumi? Mendoni dy herë

Shumica e njerëzve pinë kafe menjëherë pasi që zgjohen nga gjumi. Dhe përderisa të gjithëve na pëlqejnë ditët e tilla me diell, ku dalim në kopsht apo ...
Kur duhet t’i hamë frutat?

Kur duhet t’i hamë frutat?

Frutat janë baza për një ushqyerje të shëndetshme dhe nuk mund të mos i konsumojmë nëse duam të kemi të gjithë ushqyesit e nevojshëm. Tre racione ...
Limoni dhe hudhra, kundër lythave

Limoni dhe hudhra, kundër lythave

Ky ilaç është shumë i thjeshtë dhe vepron. Shëron lythat në mënyrë krejt natyrale. Përbërësit: 1 thelb hudhër; Lëngun e gjysmë limonit; Trakë ...
Mos u jepni kurrë lëng portokalli fëmijëve kur janë me grip dhe të ftohur

Mos u jepni kurrë lëng portokalli fëmijëve kur janë me grip dhe të ftohur

Ndryshimet e temperaturave të këtyre ditëve, sidomos ulja e menjëhershme gjatë mëngjesit dhe mbrëmjes, jo vetëm që ju kanë shtyrë të nxirrni menjë ...
Pse disa njerëz kanë gjithmonë ftohtë dhe të tjerë kanë vapë

Pse disa njerëz kanë gjithmonë ftohtë dhe të tjerë kanë vapë

Afshet e nxehta dhe të dridhurat mund të tregojnë probleme me shëndetin. Për disa njerëz nuk ka rëndësi çfarë stine është, sepse sado që të jetë ...
Këtë ndoshta nuk e keni ditur për bananet

Këtë ndoshta nuk e keni ditur për bananet

Studimi i bërë në Universitetin në Alabamë ka treguar se konsumimi i ushqimit të pasur me kalium, si bananet, mund të ndikojnë në parandalimin e s ...
Ushtrimi për gjunjë i cili bën mrekulli! (Video)

Ushtrimi për gjunjë i cili bën mrekulli! (Video)

Mjekët këshillojnë që sa më shumë të lëvizni dhe të shmangni që e vetmja pozitë gjatë ditës të jetë qëndrimi ulur. Problemet me dhembjen e gjunjë ...
Ushqimi që duhet ta shmangni në drekë

Ushqimi që duhet ta shmangni në drekë

Me siguri keni dëgjuar se mëngjesi është shujta më e rëndësishme – por a keni dëgjuar se edhe dreka mund të ketë rol të madh në ditën tuaj? Zgj ...
Eliminoni aromën e keqe të gojës për 5 minuta

Eliminoni aromën e keqe të gojës për 5 minuta

Askush nuk dëshiron të qëndrojë rreth njerëzve që nuk i kushtojnë vëmendje higjienës personale. Askujt nuk i pëlqejnë rrobat e pista, aroma e pakëndsh ...
Spinaqi, bima barishtore me përfitime të shumta shëndetësore (Video)

Spinaqi, bima barishtore me përfitime të shumta shëndetësore (Video)

Spinaqi është bimë barishtore që përdoret për t’u ushqyer në formë të gjellës apo sallatës. Spinaqi është një superushqim i pasur me lëndë të shumt ...
1 22 23 24 25 26 57 240 / 564 POSTS