Category: SHENDETESI

1 2 3 4 32 20 / 312 POSTS
Femrat e zgjuara janë konsumuese të mëdha të alkoolit

Femrat e zgjuara janë konsumuese të mëdha të alkoolit

Femrat të cilat kanë kryer universitetin priren të konsumojnë më shumë alkool sesa femrat të cilat kanë ngecur në arsim, ka zbuluar studimi i ri. S ...
Videoja e cila do t’ju bëjë ta lini duhanin: Si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video)

Videoja e cila do t’ju bëjë ta lini duhanin: Si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video)

Se konsumimi i duhanit është shprehi e dëmshme për shëndetin, kjo është dëshmuar nga plot ekspertë botërorë të kësaj fushe. Konsumimi i duhanit ësh ...
Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Ushtrimet dhe stërvitja e lehtë gjatë shtatzanisë sigurisht që janë shumë të mira dhe pozitive. Por, njëri nga sportet më të sigurta dhe më të leht ...
Pija magjike që lufton kancerin

Pija magjike që lufton kancerin

Lëngu që e gjeni më poshtë ka efekt të fuqishëm natyror e cila ka aftësinë për të vrarë qelizat e kancerit dhe për të parandaluar rritjen e tyre. K ...
Tetë arsye për të konsumuar mango

Tetë arsye për të konsumuar mango

Filloni ditën tuaj me këtë frutë, qoftë duke e konsumuar atë të freskët apo në formë lëngu, pasi kështu lehtësoni funksionimin e trurit, duke e bërë m ...
Ushqimet që duhet t’iu shmangni kur jashtë është +30 gradë Celsius, sepse mund të përfundoni në spital

Ushqimet që duhet t’iu shmangni kur jashtë është +30 gradë Celsius, sepse mund të përfundoni në spital

Temperaturat e larta, të cilat ndikojnë në prishje të shpejtë të artikujve ushqimorë, por edhe shprehitë e këqija jetësore, siç është moslarja me rreg ...
Bollguri zvogëlon kolesterolin, rrit efektin e antibiotikëve, zgjon epshin (Foto)

Bollguri zvogëlon kolesterolin, rrit efektin e antibiotikëve, zgjon epshin (Foto)

Bollguri është një ushqim që krijohet nga mielli i tërshërës. Interesimi në bollgur është rritur në mënyrë të konsiderueshme gjatë 20 vjetëve të fundi ...
Vjen ilaçi i ri kundër leuçemisë

Vjen ilaçi i ri kundër leuçemisë

Miliona njerëz vdesin nga sëmundje të rënda, e midis tyre edhe leuçemia. Një panel këshillues i administratës amerikane për ushqimin dhe drogës mirato ...
Çaji i zi (Video)

Çaji i zi (Video)

Çaji i zi përmirëson qarkullimin e gjakut dhe në sasi të mëdha. Ai poashtu zvogëlon rrezikun nga hemorragjia cerebrale. Çaji i zi është i pasur me ...
Pesha fitohet nga ajo se në sa ora ushqeheni, e jo se çfarë hani

Pesha fitohet nga ajo se në sa ora ushqeheni, e jo se çfarë hani

Është ora në të cilën hani e jo sa kalori i konsumoni ajo që po ndikon në shtimin e peshës tuaj, sugjeron një studim i ri. Kjo do të thotë se ushqi ...
1 2 3 4 32 20 / 312 POSTS