Category: SHENDETESI

1 2 3 31 10 / 309 POSTS
Tekila ju ndihmon të humbni peshë

Tekila ju ndihmon të humbni peshë

Për disa njerëz, dietat strikte janë qëllimi kryesor i Vitit të Ri. Por hulumtimet e reja sugjerojnë se nëse me dietë strikte nënkuptoni edhe mos kons ...
A funksionon vërtetë dieta ketogjenike?

A funksionon vërtetë dieta ketogjenike?

Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qënë në qendër të vëmendjes në këto 12 muaj. ...
Përfitimet që sjellin bamjet në organizmin tuaj (Video)

Përfitimet që sjellin bamjet në organizmin tuaj (Video)

Bamja është një bimë e cila veti të shumta shëndetsore, të cilat gatuhen me përbërës acidi (lëng limoni) për të evituar efektin ngjitës të saj. Bamja ...
Ky është ilaç për dhembje dhe temperatura të larta

Ky është ilaç për dhembje dhe temperatura të larta

​Për shkak të përbërësve të dobishëm, në mjekësinë popullore përdoret si ilaç për disa probleme shëndetësore. Soja është artikull jashtëzakonisht i v ...
Varshmëria nga sheqeri: nuk na duhet fare, ndërsa ka efekt si alkooli

Varshmëria nga sheqeri: nuk na duhet fare, ndërsa ka efekt si alkooli

Përveç se ndikon negativisht në figurën e trupit dhe shëndetin e dhëmbëve tuaj, sheqeri është konfirmuar të shkaktojë varshmëri. Është interesante ...
Shokuese: Kujtoi se po shtrydhte një puçërr… (Foto)

Shokuese: Kujtoi se po shtrydhte një puçërr… (Foto)

Një vajzë e re thuajse humbi jetën, pasi donte të shtrydhte një puçërr. Por asaj i ndodhi diçka e tmerrshme. Amerikania Katie Wright tha se ajo thjes ...
12 vjeçari në përpjekje për të gjetur kurën e kancerit (Video)

12 vjeçari në përpjekje për të gjetur kurën e kancerit (Video)

Fëmijët e të sotshmes janë liderët e së nesërmes. Kultivimi i kuriozitetit te këta fëmijë mund të jetë ajo që do të kurojë një ditë sëmundje që sot ja ...
Femrat e zgjuara janë konsumuese të mëdha të alkoolit

Femrat e zgjuara janë konsumuese të mëdha të alkoolit

Femrat të cilat kanë kryer universitetin priren të konsumojnë më shumë alkool sesa femrat të cilat kanë ngecur në arsim, ka zbuluar studimi i ri. S ...
Videoja e cila do t’ju bëjë ta lini duhanin: Si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video)

Videoja e cila do t’ju bëjë ta lini duhanin: Si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video)

Se konsumimi i duhanit është shprehi e dëmshme për shëndetin, kjo është dëshmuar nga plot ekspertë botërorë të kësaj fushe. Konsumimi i duhanit ësh ...
Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Pse shtatzënat duhet të notojnë?

Ushtrimet dhe stërvitja e lehtë gjatë shtatzanisë sigurisht që janë shumë të mira dhe pozitive. Por, njëri nga sportet më të sigurta dhe më të leht ...
1 2 3 31 10 / 309 POSTS