Category: OPINION

1 2 3 4 5 6 30 / 59 POSTS
Milaim Zeka: Pse rasti Haradinaj është super serioz

Milaim Zeka: Pse rasti Haradinaj është super serioz

Pse Qeveria dhe njerezit rreth tije jane hajgaregji serioz.Ndalimi i Ramush Haradinajt ne France, qe nga fillimim, ka qene teper serioz, po tani eshte ...
Xharra: Nëse i thoni ‘JO’ Amerikës ju po çoni ujë në mullirin e Rusisë

Xharra: Nëse i thoni ‘JO’ Amerikës ju po çoni ujë në mullirin e Rusisë

Senatori John McCain erdhi në Kosovë, nuk është pak për ne që në këtë periudhë kur Rusia po e shtrinë ndikimin më të madh në rajon, te ne vjen ky zyrt ...
Kimete Berisha: Turp gjakovarçe!

Kimete Berisha: Turp gjakovarçe!

Presidenti Hashim Thaçi s'duhet me asnjë kusht të lejojë që mbetjet komuniste të Gjakovës, t'i ndërtojnë bust vrasësit të Heroit të Kosovës-Shaban Pol ...
Kelmendi: Adresa për reagime kundër spastrimeve është në Beograd e jo te Daut Haradinaj

Kelmendi: Adresa për reagime kundër spastrimeve është në Beograd e jo te Daut Haradinaj

Gazetari Adriatik Kelmendi ka shkuar në profilin e tij në facebook duke i dalë në mbrojtje Daut Haradinaj ndaj të cilit kanë vazhduar reagime për dekl ...
Maqedonia përballë të kaluarës dhe perspektivës evropiane

Maqedonia përballë të kaluarës dhe perspektivës evropiane

Nga Izmi Zeka Ballkani ende po vuan nga e kaluara dhe djallëzitë të cilat e kanë lënë mbrapa krahasuar me vet kontinentin ku shtrihet tërësia b ...
Kush e ndërtoi murin kinez?

Kush e ndërtoi murin kinez?

Nga Fadil Kajtazi   Nëse thoni se e ndërtuan kinezët, kjo sigurisht paraqet vetëm gjysmën e së vërtetës. Atë e ndërtoi frika dhe urrejtja ...
Zeka: Kur njerëzit thonë të pavërteta, për punë të votave

Zeka: Kur njerëzit thonë të pavërteta, për punë të votave

Shkruan: Milaim Zeka Keqeperdorimi i Adem Jasharit, dhe Rugoves Lexova qe komandant Remi, na paska deklaru se gjoja "Rugova paska ditur per akti ...
Akademiku Kraja: Letër askujt

Akademiku Kraja: Letër askujt

Mbi Akademinë, mbi deficitin e vlerave dhe burrërinë e humbur, mbi konfuzionin e përgjithshëm dhe mbi dilemat rreth të ardhmes politike të Kosovës, mb ...
Triumfi i dytë i Ali Ahmetit

Triumfi i dytë i Ali Ahmetit

Pas detyrimit të mentorëve të Zaevit për tu ulur në tavolinën e Ohrit, ky është triumfi i dytë i Ali Ahmetit: të mos vendos në saj të ligjëratave të f ...
‘Do të jetë një ditë e jashtëzakonshme, ajo e inaugurimit të presidentit. E di se e kam parë’

‘Do të jetë një ditë e jashtëzakonshme, ajo e inaugurimit të presidentit. E di se e kam parë’

Opinionist dhe komedian amerikan me banim në Britaninë e Madhe Për disa do të pritet me frikë, për të tjerë me gëzim, por nuk ka asnjë dyshim se bo ...
1 2 3 4 5 6 30 / 59 POSTS