Category: OPINION

1 2 3 4 7 20 / 62 POSTS

Avni Klinaku: Përgjegjësia e fituesve juridik dhe e fituesve moral të zgjedhjeve

Është e padiskutueshme se koalicioni PAN është fituesi juridik i zgjedhjeve, ashtu siç është e qartë se fituesi moral i zgjedhjeve është LVV. Çështja ...

Kimete Berisha: Thuaj ❤️ Po.

A ju kujtohet ajo ditë me diell (27 Gusht 2015) kur Kryeministri në detyrë Isa Mustafa, së bashku me djalin e tij Besnikun, kishin mosmarrëveshje fam ...

Parlamenti i Kacavjertë

Nga Daut Dauti Zgjedhjet në Britani të Madhe i ka fituar Partia Konzervatore me 318 vende në Parlament. Por, kjo parti nuk do të mund ta krijoj qev ...

Vehbi Kajtazi: Gëzuar vdekjen tënde Lavdrim!

Sot të gjithë duhet të jemi të gëzuar. Monstra nga Kaçaniku nuk do të ketë më mundësi të pres koka fëmijësh. Të vras njerëz me zollë të lidhur për sht ...

Enver Bytyçi: Pas sondazhit gjerman, Thaçi thërret në ndihmë Ramën!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkuar dje në Tropojë, por nuk ka denjuar të qëndrojë gjatë, sepse i duhej të drekonte në Gjakovë me president ...

Nuk mund ta kuptosh ISIS-in nëse nuk e di historinë e vehabizmit në Arabinë Saudite

Ardhja dramatike e të ashtuquajturit Shtet Islamik (ISIS) në skenën irakiane i ka tronditur shumë persona në Perëndim. Shumë nga ta kanë mbetur të hut ...

Liberalizimi i vizave më 2017, vetëm në teori

Për shkak të mosarritjes së përmbushjes së dy kushteve të fundit, ratifikimit të Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, si dhe luf ...
Kimete Berisha: Bravo Refiqe Tërrnava (Foto)

Kimete Berisha: Bravo Refiqe Tërrnava (Foto)

Paske shije për vetura, më shumë se Paul Walker. Pse mos me pas Refiqja veturë luksoze, s'po kuptoj! Çfarë vlere paska vetura shkarant? A e p ...

Imer Mushkolaj: Hiquni demarkacionit, shkoni n’QKU!

Në vend se të provojnë të tregohen patriotë e populistë duke dhënë premtime për demarkacion e liberalizim vizash, liderët partiakë është mirë që të vi ...

Financial Times: Shqipëria rrezikon të rrëshqasë në kaos

Zgjedhjet e qershorit janë shansi i fundit për rajonin dhe vendin që të kthehet pas nga spiralja e dhunës “BE nuk mund të injorojë faktin që Shqipëria ...
1 2 3 4 7 20 / 62 POSTS