Category: OPINION

1 2 3 6 10 / 57 POSTS
Kimete Berisha: Albin Kurti duhet të heq dorë nga pozita e kryeredaktorit të Pampressit!

Kimete Berisha: Albin Kurti duhet të heq dorë nga pozita e kryeredaktorit të Pampressit!

Albin Kurti duhet të heq dorë nga pozita e kryeredaktorit të Pampressit, para se të bëhet Kryeministër i Kosovës! As s'i them turp, as krim, as biz ...
Gruaja e Ukës, Blerta Rugova e godet Isa Mustafën!

Gruaja e Ukës, Blerta Rugova e godet Isa Mustafën!

Blerta Kllokoqi-Rugova, gruaja e Ukë Rugovës, ka reaguar ndaj akuzave të Isa Mustafës për Astrit Haraqinë e Dardan Gashin. Ajo ka thënë se kur Gash ...
Pse mbahen bashkë me të burgosur ordinerë edhe Luftëtarët Shqipëtar në burgjet e Republikës së Kosovës!

Pse mbahen bashkë me të burgosur ordinerë edhe Luftëtarët Shqipëtar në burgjet e Republikës së Kosovës!

Nga Skender Jashari   Gjatë qëndrimit tim prej 16 tetor 2012 deri më 31 qershor 2016, në burgjet e Republikës së Kosovës si i burgosur poli ...
Servil me të huajin, kapadai me kosovarin

Servil me të huajin, kapadai me kosovarin

Nga Edmond Arizaj Ndoshta nuk u ka rënë në sy. Ndoshta është bërë situatë aq e zakonshme, sa nuk bën më përshtypje. Ndoshta jemi shndërruar. U bënë ...
Daut Dauti: Një video që mua nuk me habitë aspak (Video)

Daut Dauti: Një video që mua nuk me habitë aspak (Video)

Në këtë video shihet një njeri i shtrirë për vdekje, të cilit i duhet ndihma. Pranë tij kalojnë disa ‘qenie njerëzore’ në këmbë dhe me automjete. Pamj ...
Avni Klinaku: Përgjegjësia e fituesve juridik dhe e fituesve moral të zgjedhjeve

Avni Klinaku: Përgjegjësia e fituesve juridik dhe e fituesve moral të zgjedhjeve

Është e padiskutueshme se koalicioni PAN është fituesi juridik i zgjedhjeve, ashtu siç është e qartë se fituesi moral i zgjedhjeve është LVV. Çështja ...
Kimete Berisha: Thuaj ❤️ Po.

Kimete Berisha: Thuaj ❤️ Po.

A ju kujtohet ajo ditë me diell (27 Gusht 2015) kur Kryeministri në detyrë Isa Mustafa, së bashku me djalin e tij Besnikun, kishin mosmarrëveshje fam ...
Parlamenti i Kacavjertë

Parlamenti i Kacavjertë

Nga Daut Dauti Zgjedhjet në Britani të Madhe i ka fituar Partia Konzervatore me 318 vende në Parlament. Por, kjo parti nuk do të mund ta krijoj qev ...
Vehbi Kajtazi: Gëzuar vdekjen tënde Lavdrim!

Vehbi Kajtazi: Gëzuar vdekjen tënde Lavdrim!

Sot të gjithë duhet të jemi të gëzuar. Monstra nga Kaçaniku nuk do të ketë më mundësi të pres koka fëmijësh. Të vras njerëz me zollë të lidhur për sht ...
Enver Bytyçi: Pas sondazhit gjerman, Thaçi thërret në ndihmë Ramën!

Enver Bytyçi: Pas sondazhit gjerman, Thaçi thërret në ndihmë Ramën!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkuar dje në Tropojë, por nuk ka denjuar të qëndrojë gjatë, sepse i duhej të drekonte në Gjakovë me president ...
1 2 3 6 10 / 57 POSTS