Category: MISTERE

1 2 3 4 5 12 30 / 118 POSTS
Shenja që tregon se po ju afrohet vdekja (Video)

Shenja që tregon se po ju afrohet vdekja (Video)

Shkencëtarët thonë se analizimi i nuhatjes tek të moshuarit mund të jetë një tregues i mirë për shëndetin e njeriut në përgjithësi. https://www.you ...
Misteret e lisave me formë katrore në Panama (Video)

Misteret e lisave me formë katrore në Panama (Video)

Duke e patur parasysh se gjendet mbi vullkanin e dytë më të madh jo aktiv në botë të banuar me njerëz, Lugina e lisave me trung katrorë në Panama ësht ...
32 vjeçarja që ‘mashtroi’ vdekjen (Video)

32 vjeçarja që ‘mashtroi’ vdekjen (Video)

Një 32 vjeçare mashtroi vdekjen në Peru. Evangelina Chamorro Diaz mbijetoi mrekullisht nga rrëshqitjet e dherave dhe përmbyjet që kanë përfshirë një p ...
Këto vende nuk lejohen të vizitohen, ja sekretet që fshehin ato (Video)

Këto vende nuk lejohen të vizitohen, ja sekretet që fshehin ato (Video)

Mund të mos jetë nën kontrollin qeveritar, por si ndodh me këto, mund të jetë po aq e vështirë për të hyrë përmes derës. I vendosur në pjesën e re ...
Vendi përrallor nën pushtetin e gjarpërinjve (Video)

Vendi përrallor nën pushtetin e gjarpërinjve (Video)

Në rast se ju jeni të panjohur me rastin famëkeq të 'problemit gjarpër' të ishullit Guam, ishulli është i njohur për të pritur një pushtim të gjarpëri ...
Adolf Hitler, 73 foto të panjohura (Video)

Adolf Hitler, 73 foto të panjohura (Video)

Një ndër njerëzit më të urryer në botë ende mbetet mister. 73 fotografi krejt të reja të Adolf Hitler kanë dalë në një ankand në Angli. Në mesin e ...
Ishulli Poveglia (Video)

Ishulli Poveglia (Video)

Në detin Adriatik, ekziston një ishull i quajtur Poveglia dhe ndodhet mes Venedikut dhe Lido me një të kaluar jashtëzakonisht të zymtë dhe të çoroditu ...
Venediku mund të zhduket brenda 100 vitesh (Video)

Venediku mund të zhduket brenda 100 vitesh (Video)

Hulumtuesit nga Institutit Nacional për Gjeofizikë dhe Vullkanologji në Itali, kanë ardhur në përfundim se Venediku mund të zhduket brenda 100 vitesh, ...
Siberia mbulon një qytetërim antik? (Video)

Siberia mbulon një qytetërim antik? (Video)

Fenomeni i hapjes së beftë të kratereve në përmasë dhe vëllime të pazakonta në Siberi nuk është më një risi dhe kryesisht në zonat veriore të rajonit ...
10 misteret më të mëdha të Trekëndëshit të Bermudeve (Video)

10 misteret më të mëdha të Trekëndëshit të Bermudeve (Video)

Trekendeshi I Bermudeve, I njohur ndryshe edhe si ‘Trekendeshi I Djallit’, ne vete mbane misteret me te medha qe sot egzistojne ne Bote! Ne regjionin ...
1 2 3 4 5 12 30 / 118 POSTS