Category: MISTERE

1 12 13 14 15 16 18 140 / 175 POSTS
Rruga misterioze në Francë që zhduket nën ujë dy herë në ditë (Foto & Video)

Rruga misterioze në Francë që zhduket nën ujë dy herë në ditë (Foto & Video)

Passage du Gois është një rrugë që lidh Gjirin e Burn?f me ishullin e Noirmoutier në Francë. Për shkak të valës në rritje ju mund të kaloni përgjatë s ...
Ju prezantojmë lumin e kuq në Siberi (Foto & Video)

Ju prezantojmë lumin e kuq në Siberi (Foto & Video)

Misteri i ngjyrës së kuqe të lumit Daldikan në Siberi më në fund është zgjidhur dhe nuk bëhet fjalë për shenja apokalipsi biblik. Shpjegimi është s ...
Kush i zgjonte nga gjumi njerëzit kur s’kishte orë e alarm (Foto)

Kush i zgjonte nga gjumi njerëzit kur s’kishte orë e alarm (Foto)

Derisa në ditët e sotme i përdorim alarmet e orëve dhe të celularëve për t'u zgjuar nga gjumi, shumë kohë më parë njerëzit nuk e kishin kishin këtë 'p ...

Jeta në Tokë është shfaqur më herët se sa mendohej

Shfaqja e jetës në Tokë, një nga misteret e mëdha të shkencës, përkojnë shumë më para nga se mendohej, sipas studiuesve që kanë zbuluar fosile që të l ...
Familja misterioze që ecin me të katërta (Video)

Familja misterioze që ecin me të katërta (Video)

Ecin këmbadoras që nga lindja. Këta janë pesë anëtarët e familjes Ulas nga provinca Hatay në Turqi. Bëhet fjalë për tre vajza dhe dy djem të kësaj ...
Zbulohen Piranha në liqenin e Dojranit në Maqedoni (Video)

Zbulohen Piranha në liqenin e Dojranit në Maqedoni (Video)

Pas lajmit se në liqenin e Dojranit në Maqedoni një peshk i çuditshëm ka kafshuar një peshkatar, zyrtarë të Dojranit e kanë konfirmuar se në këtë liqe ...
Dhomat sekrete – Misteri i Piramidave (Video)

Dhomat sekrete – Misteri i Piramidave (Video)

Me dhomat e tyre të fshehta, piramidat e Gizës kanë ende për të zbuluar të gjitha sekretet e tyre – si është e mundur kjo? 'Më në fund kemi bërë një z ...
Ky është ‘Pylli i Vallëzuar’ (Video)

Ky është ‘Pylli i Vallëzuar’ (Video)

Kaliningradi është një zonë e Rusisë që kufizohet me Lituaninë në veri, Poloninë në jug, dhe detin Baltik në perëndim. Krahas disa objekteve historike ...

10 parashikimet e Nostradamusit për vitin 2016

Jo rrallë herë ia ka huqur. Profeti i madh francez, Mishel de Notr Dam, i njohur si Nostradamus, ka parashikuar 10 gjëra që mund të ndodhin në vitin q ...

Zbulohet nëse flenë zogjtë gjatë fluturimit

Disa zogj, si dallëndyshet, mund të fluturojnë pa u çlodhur për disa muaj dhe për mijëra kilometra. Dyshohej se ata flinin gjatë fluturimit, njësojë s ...
1 12 13 14 15 16 18 140 / 175 POSTS