Category: MISTERE

1 10 11 12 13 14 120 / 134 POSTS
Bolivi, zbulohen gjurmë këmbe të një dinozauri

Bolivi, zbulohen gjurmë këmbe të një dinozauri

Në Bolivi të Amerikës së Jugut janë zbuluar gjurmët e këmbës së një dinozauri i gjerë 1.2 metra. Sipas BBC-së, mendohet se gjurmët e këmbës i përka ...
Vajza që jeton në tas plastik – Lindi ndryshe (Video)

Vajza që jeton në tas plastik – Lindi ndryshe (Video)

Rahma Haruna ka lindur me një sindromë misterioze, nuk ka këmbë dhe vuan nga një dhimbje e vazhdueshme. 19 vjeçarja nga Kano i Nigersië e kalon pje ...
Ligjet dhe zakonet më të këqija kundër grave

Ligjet dhe zakonet më të këqija kundër grave

A e dini se në disa vende të caktuara është e ligjshme që një burrë të rrëmbejë një grua nëse më pas martohet me të? Dhe, se gratë ballafaqohen me par ...
Planeti i Kuq në të kaluarën si Toka thotë NASA (Video)

Planeti i Kuq në të kaluarën si Toka thotë NASA (Video)

'Planeti i Kuq' dikur mund të ketë pasur ujë dhe nivele të larta të oksigjenit. Këtë tregon roboti 'Curiosity Rover' i NASA-s dhe fotografitë e nxjerr ...
Hulumtim: Ja 10 profesionet me më shumë psikopatë

Hulumtim: Ja 10 profesionet me më shumë psikopatë

Sektori i psikologjisë eksperimentale në Universitetin e Oxfordit ka kryer 'Hulumtimin e madh britanik psikopatik', të drejtuar nga prikologu Kevin Du ...
Japoni, tani ofrohet ekzorcizmi edhe për qen

Japoni, tani ofrohet ekzorcizmi edhe për qen

Është njoftuar se në Japoni do të ofrohet edhe një shërbim tjetër përveç atyre të zakonshmëve për mikun më të mirë të njeriut. Bëhet fjalë për ekzorci ...
Porta e Ferrit në Etiopi (Video)

Porta e Ferrit në Etiopi (Video)

Në shtator 2005 ka ndodhur shpërthimi i fundit i tij, që vrau 250 kokë bagëti dhe detyroi evakuimin e banorëve të zonës. Imazhet dramatike ofrojnë ...
Kur jeni në mes të ditës dhe natës, pamje mahnitëse! (Video)

Kur jeni në mes të ditës dhe natës, pamje mahnitëse! (Video)

Derisa po lundronte, një marins amerikan ka arritur të xhirojë me telefonin e tij diçka qe duket madhështore. DIta në një anë, nata në anën tjetër. ...
Mësojeni pse dita i ka 24 orë

Mësojeni pse dita i ka 24 orë

Për kohën e tyre babilonasit kanë qenë astronomë të mirë. Ditën e natën prej nga 12-orësh e kemi dhuratë nga ta Në kohë të vjetra, shumë të vjetra, n ...
Ja si do të duket Toka pas 100 milionë vitesh (Video)

Ja si do të duket Toka pas 100 milionë vitesh (Video)

Lëvizjet tektonike të tokës kanë bërë që gjatë miliona vitesh të zhvendosen dhe të ndryshojnë kontinentet. Deri para 200 milionë vitesh besohet të ket ...
1 10 11 12 13 14 120 / 134 POSTS