Category: MISTERE

1 2 3 14 10 / 134 POSTS
Shfaqet gropa misterioze në mes të rrugës, askush nuk po e di se si është hapur (Video)

Shfaqet gropa misterioze në mes të rrugës, askush nuk po e di se si është hapur (Video)

Një çift bashkëshortor janë evakuuar nga shtëpia e tyre, pasi një gropë gjigante është hapur në oborrin e shtëpisë së tyre. Banorët e Ocala në ...
Parku Gorbea, Pylli mistik në Spanjë (Video)

Parku Gorbea, Pylli mistik në Spanjë (Video)

Parku natyror Gorbea është një zonë e bukur dhe e mbrojtur, që gjendet mes krahinave Alava dhe Vizcaya, në Baski të Spanjës. https://www.youtube.c ...
Pusi në mes të detit që e përpin edhe ujin (Video)

Pusi në mes të detit që e përpin edhe ujin (Video)

Në bregdetin e Oregonit gjendet një përzierje e përsosur e bukurisë natyrore dhe e rrezikut, e njohur jozyrtarisht si pusi Thor. Ndonëse në shikim ...
Shkëmbinjtë misteriozë (Video)

Shkëmbinjtë misteriozë (Video)

Në pjesën veriore të Maleve Urale në Rusi, në majë të një kodrine, fshehen shtatë shkëmbinj misteriozë. Prejardhja dhe qëllimi jo i qartë i këtyre shk ...
‘Porta e Ferrit’ (Video)

‘Porta e Ferrit’ (Video)

Në fshatin e vogël të quajtur Darvaza, rreth 260 km në veri të Ashgabatit, kryeqytetit të Turkmenistanit, një krater është duke u djegur që nga vitit ...
Xhamia ‘Mbreti i dritës’ (Video)

Xhamia ‘Mbreti i dritës’ (Video)

Në Shiraz të Iranit ndodhet një xhami shumë e bukur e cila ka një histori shumë interesante. Kjo xhami quhet 'Mbreti i dritës'. Interiori i saj ës ...
Drita misterioze në qiellin e Hungarisë, disa po i japin karakter ‘jashtëtokësor’ (Video)

Drita misterioze në qiellin e Hungarisë, disa po i japin karakter ‘jashtëtokësor’ (Video)

Martin Szoter nga Budapesti i Hungarisë, ka zënë një moment kur qielli u ndriçua nga një dritë misterioze, kur moti ishte me stuhi dhe vetëtima. Kë ...
Pesëvjeçari shqiptar pranohet në organizatën botërore të gjenive (Foto/Video)

Pesëvjeçari shqiptar pranohet në organizatën botërore të gjenive (Foto/Video)

I nderuar lexues, ky vogëlush që shikon në foto është një gjeni. Po, po…një gjeni i cili tanimë është pranuar në shoqatën botërore të gjenive “Mensa I ...
Apokalipsi, ’20 vite larg’

Apokalipsi, ’20 vite larg’

Toka ka hyrë në etapën e gjashtë të anihilimit biologjik të jetës se egër. 'Zhdukja e kafshëve po ndodh', paralajmërojnë shkencëtarët 'dhe është më e ...
Anonymous thotë se NASA do të njoftojë se ka gjetur alienët (Video)

Anonymous thotë se NASA do të njoftojë se ka gjetur alienët (Video)

Në videon e tyre të fundit në YouTube, Anonymous thotë se NASA do të njoftojë zbulimin e një jete inteligjente aliene. Grupi haktivist ka thënë se ...
1 2 3 14 10 / 134 POSTS