Category: LAJME

1 440 441 4424420 / 4420 POSTS

I kushton me jetë ‘selfie’ me elefantin

Një person e ka humbur jetën në Nepalin jugor pasi ka bërë përpjekje që të realizojë një fotografi 'selfie' me një elefant të egër, raporton agjencia ...

Ngjarje e rëndë në Ferizaj, vret gruan e më pas vetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në qytetin e Ferizajt ku burri ka vrarë gruan pastaj vetën. Ngjarja tragjike ka ndodhur pas orës 01:00 të mes ...

Kryesia e LDK-së: Demarkacioni të ratifikohet në Kuvend

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës mbajti mbledhjen e rregullt, anëtarët e së cilës njëzëri janë pajtuar që marrëveshja për demarkacionin me Mal ...

Clinton dhe Sanders tani kanë rival të vetëm Trump-in (Video)

Dy rivalët e Partisë Demokratike në SHBA në zgjedhjet presidenciale, Hillary Clinton dhe Bernie Sanders i kanë dhënë fund luftës së tyre mes vete, duk ...

Havolli: Këtë javë procedohet në Kuvend, Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi

Këshilltari i kryeministrit të vendit, Sokol Havolli deklaroi se këtë javë do të procedohet për ratifikim marrëveshja për demarkacionin e kufirit me M ...

Policia maqedonase ka arrestuar katër persona në Shkup dhe në Tetovë (Video)

Policia maqedonase ka arrestuar katër persona në Shkup dhe në Tetovë, të dyshuar si pjesëmarrës në konfliktin në Siri. Policia ka kryer bastisje n ...

Gjilan, Pas mosmarrëveshjeve në komunikacion, tenton ta vrasë

Një mosmarrëveshje në komunikacion në qytetin e Gjilanit gati sa nuk i ka kushtuar me jetë një burri. Si vrasje në tentativë e ka regjistruar Polic ...
Dallas, 5 policë të vrarë gjatë protestave për vrasjen e 2 zezakëve (Video)

Dallas, 5 policë të vrarë gjatë protestave për vrasjen e 2 zezakëve (Video)

5 oficerë të policë janë vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur nga të shtënat me snajperë, gjatë protestës kundër dy vrasjeve aktuale të personave zezakë ...

Presidenti Obama uron presidentin Thaçi dhe qytetarët e Kosovës për festën e Fitër Bajramit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, i ka dërguar një letër urimi presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me rast ...

Nesër hapet konkursi për pranim në Universitetet Publike

Universitetet publike këtë vit do të pranojnë 15.487 studentë në rinj në programet e akredituara të nivelit bachelor. Në një njoftim për media bëhe ...
1 440 441 4424420 / 4420 POSTS