Category: LAJME

1 340 341 342 343 344 346 3420 / 3460 POSTS

Niger, gjenden mbi 30 migrantë të vdekur në shkretëtirë

Trupat e 34 personave, në mesin e tyre 20 fëmijë, janë gjetur të vdekur në shkretëtirë në Niger. Zyrtarët thanë se viktimat janë migrantë, që kanë ...

EULEX-i në rrethana të jashtëzakonshme mund të iniciojë raste të reja

Kuvendi i Kosovës është në pritje të procedimit të Projektligjit të ri për vazhdimin e mandatit të Misionit të Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit ...
I zënë me EULEX-in, Mustafa e harron ministrin Agani

I zënë me EULEX-in, Mustafa e harron ministrin Agani

Qeverisja Mustafa që prej se ka nis punën është thirrur në vazhdimësi në transparencë dhe ndërtim të shtetit ligjor, përfshirë luftën kundër korrupsio ...

Qeveria garanton për kredi, Prishtina tash mund t’i blejë autobusët urban

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar garancinë për blerjen e autobusëve urban për komunën e Prishtinës. Kredia për blerjen e 50 autob ...
Kush do të jenë qytetet më të populluara në 2050? (Foto)

Kush do të jenë qytetet më të populluara në 2050? (Foto)

Popullsia në botë po rritet shumë shpejt. 10 miliardë njerëz, parashikohet të jetë numri i popullsisë që do të jetojnë në glob në vitin 2050. Insti ...

Protestë në Prizren, kërkohet dorëheqja e Mujës dhe dy ministrave

Qytetarë të shumtë dhe përfaqësues të shoqërisë civile protestuan sot në Prizren, me kërkesën për përgjegjësi pas tragjedisë që ka ndodhur nga shembja ...

Dhomat e Gjykatës Speciale, KE miraton buxhetin

Këshilli i Bashkimit Evropian ka miratuar buxhetin për mbështetje të dhomave të Gjykatës Speciale prej afro 29 milionë eurosh për një periudhë një vje ...
Palestina pa ujë, Izraeli ia ndërpret furnizimin edhe në Ramazan

Palestina pa ujë, Izraeli ia ndërpret furnizimin edhe në Ramazan

Dhjetëra mijëra palestinezë kanë mbetur pa ujë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, pasi kompania kombëtare për furnizimin me ujë në Izrael ka vendos ...

EULEX pa mandat, shtyhet seanca ndaj Azem Sylës dhe grupit

Seanca gjyqësore, e cila ishte paraparë të mbahej sot ndaj ish deputetit Azem Syla dhe të tjerëve nuk është mbajtur. Kjo për arsye që, siç thotë Gashi ...
17 vjet nga çlirimi i Gjilanit (Foto & Video)

17 vjet nga çlirimi i Gjilanit (Foto & Video)

Dita e 15 Qershorit shënon një ditë shumë të rëndësishme për Gjilanin, shënon 17 vjetorin e çlirimit. Për nder të kësaj dite të rëndësishme janë parap ...
1 340 341 342 343 344 346 3420 / 3460 POSTS