Category: LAJME

1 293 294 295 296 297 298 2950 / 2975 POSTS
Zbrazet llogaria bankare e Ministrit Hyseni

Zbrazet llogaria bankare e Ministrit Hyseni

Vitin e kaluar, ministri i Brendshëm në Agjencinë Kundër Korrupsionit ka deklaruar se në institucionet financiare ka 56.374 euro para të gatshme. Në d ...
Joe Biden, ‘Qytetar Nderi’ i Gjilanit

Joe Biden, ‘Qytetar Nderi’ i Gjilanit

Komuna e Gjilanit, në seancën e sotme të asamblesë, e ka shpallur 'Qytetar Nderi' të Gjilanit, Zëvendës Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikë ...
Mbi 80 fëmijë boshnjakë ndodhen në territoret që kontrollon IS

Mbi 80 fëmijë boshnjakë ndodhen në territoret që kontrollon IS

Mbi 80 fëmijë boshnjakë janë në territorin që kontrollohet nga grupi militant Shteti Islamik në Siri dhe Irak dhe mund të paraqesin rrezik të madh për ...
Anglia, e shqetësuar për sigurinë e tifozëve pas dhunës me rusët

Anglia, e shqetësuar për sigurinë e tifozëve pas dhunës me rusët

Federata e Futbollit e Anglisë tha se ka 'shqetësime serioze' për sigurinë në qytetin Lille të Francës, ku, këtë javë, pritet të mblidhen tifozë angle ...
Vendi ku benzina kushton 1 Euro

Vendi ku benzina kushton 1 Euro

Shumë prej jush mund t'i njohin ishujt Kanarie dhe Tenerife në Spanjë për klimën e ngrohtë, plazhet e bardha dhe detin me ngjyrat mahnitëse. Në dis ...
Reagime nga Hollywood për rastin në Orlando

Reagime nga Hollywood për rastin në Orlando

Të famshmit bashkëndjejnë me familjet e viktimave dhe qytetarët e Orlandos, e perveç tyre reagime mbi tragjedinë ka pasur nga yjet dhe fytyrat publike ...
Dramë në Gjermani: Nëna hedh 3 fëmijët e saj nga dritarja (Video)

Dramë në Gjermani: Nëna hedh 3 fëmijët e saj nga dritarja (Video)

Një grua 33 vjeçe sipas informacioneve të mediave gjermane, sot në mëngjes ka hedhur nga dritarja e banesës nga kati i dytë, tre fëmijët e saj, 3, 5 d ...
National Geographic rekomandon: Vizitojeni Kosovën!

National Geographic rekomandon: Vizitojeni Kosovën!

Një nga magazinat më prestigjioze botërore ka publikuar një shkrim me vendet të cilat duhet të vizitohen sa më shpejtë. Nga 10 vendet më të mira dhe i ...
SHBA, Sulmuesi në Orlando – kishte shprehur lojalitet ndaj IS-it

SHBA, Sulmuesi në Orlando – kishte shprehur lojalitet ndaj IS-it

Agjencia amerikane, FBI, thotë se personi i armatosur, i cili i ka vrarë 50 vetë në një klub homoseksual të natës në Orlando të Floridës, dje herët në ...
Njerëzit e uritur që grabisin çdo gjë në Venezuelë

Njerëzit e uritur që grabisin çdo gjë në Venezuelë

Banorët e lagjeve të varfra e bandat e armatosura presin të bie nata që të grabisin kamionë me ushqime e dyqane. Nëna e një fëmije qëllohet për vdekje ...
1 293 294 295 296 297 298 2950 / 2975 POSTS