Category: LAJME

1 243 244 245 246 247 295 2450 / 2945 POSTS
Buxheti 2017, për ndërtimin e rrugëve

Buxheti 2017, për ndërtimin e rrugëve

Buxheti i Kosovës për vitin 2017, i cili kap shifrën e mbi dy miliardë eurove, është më i larti që nga paslufta në Kosovë. Top-prioriteti i Qeveris ...
SHBA: Gjatë Krishtlindjeve mund të ketë sulme terroriste

SHBA: Gjatë Krishtlindjeve mund të ketë sulme terroriste

Gjatë festës së Krishtlindjeve mund të ketë sulme terroriste brenda Shteteve të Bashkuara dhe jashtë tyre, kanë tërhequr mbrëmë vërejtjen autoritetet ...
Bestimtarët e krishterë kremtojnë lindjen e Krishtit

Bestimtarët e krishterë kremtojnë lindjen e Krishtit

Besimtarët e krishterë në Kosovë festojnë sot dhe nesër Krishtlindjen, festën kur lindi Jezusi në Betlehem. Një program për këtë festë e ka publikuar ...
Qeveria krijon komision për matjen e territorit të Kosovës

Qeveria krijon komision për matjen e territorit të Kosovës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendimin për krijimin e Komisionit për matjen e territorit të Republikës së Kosovës. Vendimi u mor pasi Kosova nuk arrit ...
Thaçi mban fjalimin vjetor – Muri në Mitrovicë do të rrënohet!

Thaçi mban fjalimin vjetor – Muri në Mitrovicë do të rrënohet!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se muri në veri të Mitrovicës nuk do të shkurtohet por do të hiqet nga aty. Këtë deklaratë, presidenti ...
Deputetët miratojnë buxhetin për vitin 2017

Deputetët miratojnë buxhetin për vitin 2017

Me shumicë votash, Kuvendi i Kosovës ka miratuar edhe në leximin e dytë buxhetin e vitit 2017, i cili kap shumën e mbi dy miliardë eurosh. Pas një ...
Policia gjermane arreston 2 kosovarë, dyshohen për sulme

Policia gjermane arreston 2 kosovarë, dyshohen për sulme

Policia e Gjermanisë thotë se i ka arrestuar dy persona vëllezër, të lindur në Kosovë, nën dyshimin se kishin planifikuar sulm në një qendër tregtare ...
Gjuriq: Një pjesë e Listës Serbe nuk e ka mbështetjen e Beogradit zyrtar

Gjuriq: Një pjesë e Listës Serbe nuk e ka mbështetjen e Beogradit zyrtar

Shefi i Zyrës për Kosovën i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq, përmes një komunikate për media, ka kundërshtuar kthimin e një numri të deputetëve të L ...
Policia jep versionin e vrasjes së mbrëmshme në Prishtinë

Policia jep versionin e vrasjes së mbrëmshme në Prishtinë

Policia e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka sqaruar më detajisht vrasjen e mbrëmshme të një gruaje dhe plagosjen e vëllait të saj në lagjen 'M ...
Buxheti 2017 diskutohet në Kuvend (Live)

Buxheti 2017 diskutohet në Kuvend (Live)

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet të bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit të Buxhetit të Kosovës për vitin 2017. Në seancë do të ...
1 243 244 245 246 247 295 2450 / 2945 POSTS