Category: LAJME

1 2 3 442 10 / 4420 POSTS
‘Shqiptarët e Kosovës e dëshirojnë pasaportën e Serbisë’

‘Shqiptarët e Kosovës e dëshirojnë pasaportën e Serbisë’

Shqiptarët e Kosovës çdo ditë po vijnë në komunën tonë me kërkesë për nxjerrje të certifikatës për shtetësi të Serbisë e cila është e domosdoshme për ...
Miratohet në parim Projektkodi Penal i Kosovës

Miratohet në parim Projektkodi Penal i Kosovës

Komisioni për Legjislacion ka miratuar në parim Projektkodin Penal të Kosovës, i cili para anëtarëve të këtij komisioni e ka prezantuar ministri i Dre ...
Ministri Todosijeviq do përshtatjen e ligjeve të Kosovës për AKS-në

Ministri Todosijeviq do përshtatjen e ligjeve të Kosovës për AKS-në

Puna në statutin e Asociacionit të Komunave Serbe (AKS) po ecën pa probleme, ka deklaruar ministri në dorëheqje i Ministrisë së Administrimit Lokal Iv ...
Haradinaj: Telekomi duhet të shpëtohet nga bankrotimi, ulja e pagave në të mirë të tyre

Haradinaj: Telekomi duhet të shpëtohet nga bankrotimi, ulja e pagave në të mirë të tyre

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së Qeverisë për krizën që është aktualisht Telekomi i Kosovës. tha se Qeveria nuk k ...
MPMS e UP me marrëveshje për punësim në punë praktike të 200 studentëve

MPMS e UP me marrëveshje për punësim në punë praktike të 200 studentëve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, nënshkroi sot Marrëveshje Bashkëpunimi me Rektorin e UP-së, Marjan Dema, për angazhimin në pu ...
Nuk kalon vendimi i Thaçit për kthimin e Ligjit për shoqëritë tregtare

Nuk kalon vendimi i Thaçit për kthimin e Ligjit për shoqëritë tregtare

Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar vendimin e presidentit Hashim Thaçi për kthimin e Ligjit për shoqëritë tregtare, pasi 28 deputetë votuan pro, 32 i ...
29 të vdekur dhe mbi 3 mijë të lënduar këtë vit në komunikacion

29 të vdekur dhe mbi 3 mijë të lënduar këtë vit në komunikacion

29 persona gjetën vdekjen në komunikacion në katërmujorin e parë të këtij viti. Aksidentet fatale janë në rritje nëse i krahasojmë me periudhën e ...
Topalli: 12 orë punë në ditë, për 0.86 centë në orë, është skllavërim

Topalli: 12 orë punë në ditë, për 0.86 centë në orë, është skllavërim

Deputeti i PSD-së Faton Topalli sot në Kuvendin e Kosovës ka paraqitur shifra e fakte, që sipas tij bëjnë shkelje ligjore të të drejtave të punëtorëve ...
Thaçi: Kosova është e gatshme të hyjë në fazën përfundimtare të dialogut me Serbinë

Thaçi: Kosova është e gatshme të hyjë në fazën përfundimtare të dialogut me Serbinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në hapjen e punimeve të Seancës Plenare të Samitit të Sofjes, ku u trajtua tema "Fuqizimi i të gjithë dimensioneve ...
Franca vazhdon mbështetjen për Kosovën drejt BE-së

Franca vazhdon mbështetjen për Kosovën drejt BE-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj, janë takuar sot shkurtimisht me presidentin francez, Emmanuel Macron. Në një ...
1 2 3 442 10 / 4420 POSTS