Category: LAJME

1 2 3 204 10 / 2035 POSTS
Pendohet Teuta Rugova?

Pendohet Teuta Rugova?

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Tetuta Rugova, ka thënë se deklarata e saj e mëhershme e bërë sot është keqkuptuar. 'Mendoj se deklarat ...
Teuta Rugova fton LDK-në të përkrahë Haradinajn për kryeministër

Teuta Rugova fton LDK-në të përkrahë Haradinajn për kryeministër

Deputetja e LDK-së Teuta Rugova, pas takimit të sotëm me Ramush Haradinajn, ka ftuar partinë e vet që ta votojë qeverinë e PAN-it me në krye Ramush Ha ...
Thaçi, komandantit të NATO-s: Ushtrinë do ta bëjmë në koordinim me ju

Thaçi, komandantit të NATO-s: Ushtrinë do ta bëjmë në koordinim me ju

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot komandantin Suprem të NATO-s për Evropë, Gjeneralin Curtis Scaparrotti, i shoqëruar nga komandanti i ...
Ramush Haradinaj thotë se merr mbështetje nga familja e presidentit Rugova

Ramush Haradinaj thotë se merr mbështetje nga familja e presidentit Rugova

Kandidati i koalicionit PDK-AAK-NISMA për Kryeministër, Ramush Haradinaj, pasi ka dalë nga rezidenca e Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, në Velani ...
Tërmet në Egje, dy të vdekur dhe dëme të mëdha (Foto)

Tërmet në Egje, dy të vdekur dhe dëme të mëdha (Foto)

Dy të vdekur dhe dhjetra të plagosur, disa prej të cilëve në gjendje të rëndë është bilanci i një lëkundjeje sizmike 6.4 e shkallës Rihter të shënuar ...
Rrahje ndërmjet dy grupeve në Podujevë, lëndohen tri femra

Rrahje ndërmjet dy grupeve në Podujevë, lëndohen tri femra

Policia e Kosovës njofton se dje në Podujevë ka ndodhur një rrahje në mes të dy grupeve. Raportohet se rrahja është bërë pas një fjalosjeje ndërmjet ...
Kosova, treg i ‘dallavereve’ me naftë

Kosova, treg i ‘dallavereve’ me naftë

Sektori i derivateve të naftës, i njohur dhe si tregu më fitimprurës në Kosovë, karakterizohet me parregullsi të shumta, që nga importi e deri të shit ...
Një 35 vjeçar nga Prishtina mbytet në Velipojë, hyri për të shpëtuar gruan

Një 35 vjeçar nga Prishtina mbytet në Velipojë, hyri për të shpëtuar gruan

Një shtetas i Kosovës është mbytur në orët e pasdites në plazhin e Velipojës. Siç njofton policia e Shkodrës, ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:15. ...
Thaçi: Kryerësit e gjenocidit gjenden në institucionet e Serbisë

Thaçi: Kryerësit e gjenocidit gjenden në institucionet e Serbisë

Presidenti Hashim Thaçi duke komentuar mbi pritjet e dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës në Bruksel, ka shprehur besimin se shumë shpejt do të arrij ...
LAA: Nuk ka marrëveshje me PAN-in dhe Haradinajn

LAA: Nuk ka marrëveshje me PAN-in dhe Haradinajn

Partitë e koalicionit LAA, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca Kosova e Re dhe Alternativa kanë rikonfirmuar se nuk kanë lidhur asnjë marrëveshje, q ...
1 2 3 204 10 / 2035 POSTS