Category: KUZHINA

1 2 3 4 5 19 30 / 184 POSTS
Me 4 artikuj, për 10 minuta do të keni tortë çokollate të shkëlqyeshme! (video)

Me 4 artikuj, për 10 minuta do të keni tortë çokollate të shkëlqyeshme! (video)

Nëse dëshironi të hani tortë, i keni dhjetë minuta kohë dhe këta katër artikuj, do ta plotësoni dëshirën tuaj. Do t’ju nevojiten këta artikuj: 4 ...
Kofshë pule në salcë domateje (video)

Kofshë pule në salcë domateje (video)

Përbërësit: 15 g marmelatë, 75 g gjalpë kikiriku, 3 lugë sheqer të kaftë, 120 ml salcë soje, 2 lugë miell misri, 2 lugë keçap, 1 lugë ...
Bukë mëngjesi

Bukë mëngjesi

Përbërësit : 2 gota qumësht 1 gotë vaj vegjeta 1 vezë 3 lugë të gjellës sheqer 1 lugë të gjellës kripë 1 lugë të gjellës jogurt 1 majë buke ...
Speca të mbushur me kërpudha

Speca të mbushur me kërpudha

Specat e mbushur dhe të plotësuar me erëza janë drekë e shkëlqyeshme kreshmore. Përbërësit: 8 speca 200 g kërpudha 500 g grurë 3 thelpinj ...
Lëng nga ftonjtë dhe karotat (Foto)

Lëng nga ftonjtë dhe karotat (Foto)

Lëngut shtëpiak nga karotat aromë të veçantë i jep aroma e ftonjve. Përbërësit: 2 kg ftonj, 1 kg karota, 1,5 kg sheqer, 3 qese limontoz, ...
Kofshë pule me kunguj, në salcë të sojës, me mjaltë

Kofshë pule me kunguj, në salcë të sojës, me mjaltë

Ka shumë lloje mënyrash për t’i gatuar kofshët e pulës. Provoni këtë recetë për një pjatë aromatike dhe me shumë shije. Përbërësit: 8 kofshë pu ...
Sallata e larme me oriz dhe mish toni!

Sallata e larme me oriz dhe mish toni!

Shtojca më e shijshme në tryezën kreshmore: Sallata e larme me oriz dhe mish toni! Përgatitet shpejt dhe lehtë, është shumë e shijshme – sallatë me s ...
Mbroni shëndetin tuaj dhe mbaroni gjalpin shtëpiak!

Mbroni shëndetin tuaj dhe mbaroni gjalpin shtëpiak!

Gjalpi (i quajtur ndryshe margarinë) prodhohet nga vaji i bimëve, ndërkaq është i pasur me thartira yndyrore të pangopura. Përbërësit: gjysmë f ...
Kafjall ideal për agjërim në ujë: Pulendër kreshmore me oriz dhe qumësht

Kafjall ideal për agjërim në ujë: Pulendër kreshmore me oriz dhe qumësht

Përbërësit: 6 lugë drithëra tërshëre, 500 ml qumësht orizi, 3 banane të pjekura, 100 g arra të bluar dhe të grira, 2 lugë sheqer, 2 lugë ...
Pica siciliane

Pica siciliane

Përbërësit: 1 masë brumi për pica 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 filxhan çaji salcë domatesh 6 ullinj të zinj pa bërthama 6 ullinj të gjelbër ...
1 2 3 4 5 19 30 / 184 POSTS