Category: KUZHINA

1 26 27 28 29 30 36 280 / 353 POSTS

Xhem shtëpiak nga kumbullat

    Përbërësit: 6 kg. kumbulla 2 kg. sheqer 1 degëz lule blete apo sherbele Përgatitja: Pastroni mirë kumbullat. Me kujdes ...

Sandviç mëngjesi me shije mesdhetare

Përbërësit: 2 kokrra vezë vaj ulliri 3 domate qershi borzilok 50 gr. djathë mozzarella kripë Përgatitja: Në një tigan shtoni vaj ulliri ...

Byreçka bifteku me kërpudha

Lëngu i mishit është i mirë edhe pa kërpudha. Por kërpudha dhe qepa me lëng mishi në këtë recetë e bëjnë të mrekullueshme mbi purenë me patate ose mbi ...

Salmon me susam dhe salcë agrumesh

    Përbërësit: 4 fileta salmon i freskët 8 lugë vaj ulliri 4 lugë kafeje salcë soje 4 lugë lëng portokalli 4 lugë lëng limoni ...

Supë me kërpudha dhe patate

E veçanta e kësaj supe është se bashkon patatet e paqëruara me kërpudhat. Përgatitet në vetëm 40 minuta dhe është super e shijshme Përbërësit: 2 ...

Receta franceze: Mish me domate

700 gr. mish 1-2 qepë 3-4 domate 200 gr. djath 100 gr. majdanoz Kripë dhe piper sipas shijes Erëza për shije Përgatitja: Përhapni mishin n ...

Makarona të mbushura me kërpudha dhe proshutë pule

Përbërësit: 100 gr. sallamë 1 degë selino 1 karotë 1 qepë të madhe 200 gr. kërpudha 2 domate të mëdha Vaj ulliri Kripë, piper Djathë ...

Sallatë me thjerrëza, domate dhe qepë

Kjo sallatë është një pjatë e freskët dhe ju mund ta shërbeni atë si pjatë të dytë. Përbërësit: 250 gr. thjerrëza 2 lugë qepë e njomë (të grira ...

Mishi i pulës i marinuar në uthull balsamike (Video)

Përbërësit: uthull balsamike vaj ulliri rozmarinë hudhër një lëvore limoni e grirë në rende spec i bluar kripë (sipas mundësive më e trashë) ...

Kofshë pule të pjekura me portokall

Salca pikante, e ëmbël e portokallit i kthen kofshët e thjeshta të pulës në diçka shumë të veçantë. Familjarët dhe miqtë tuaj do ta pëlqejnë. Përbë ...
1 26 27 28 29 30 36 280 / 353 POSTS